Greqia i dhuron Shqipërisë vaksinat/ Manastirliu shpreh mirënjohjen: Mbërrijnë 20 mijë doza

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kanë mbërritur në Aeroportin Nënë Tereza 20 mijë doza të vaksinës Astrazeneca, dhuratë e  qeverisë së Greqisë për Shqipërinë.

Vaksinat u pritën në aeroport nga zëvendësministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini dhe ambasadorja e Greqisë Sofia Filipidhu.

Lajmin e mirë e ka bërë me dije ministrja e shëndetësisë, Ogerta Mnastilriu përmes një postimi në rrjetin e saj social e cila ka shprehur mirënjohjen Greqisë për mbështetjen, duke shtuar se qeveria shqiptare do të vijojë angazhimin pa u ndalur me planin e vaksinimit për mbrojtjen e jetës së çdo qytetari.

Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 956,250 doza të vaksinës anti-COVID dhe janë kryer në total 836,430 doza, prej tyre 332,173 qytetarë i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës ndaj COVID19.

 


Të fundit

Greqia i dhuron Shqipërisë vaksinat/ Manastirliu shpreh mirënjohjen: Mbërrijnë 20 mijë doza

Kanë mbërritur në Aeroportin Nënë Tereza 20 mijë doza të vaksinës Astrazeneca, dhuratë e  qeverisë së Greqisë për Shqipërinë. Vaksinat...

Parlamenti dorëzon sot në ‘Gjykatën Kushtetuese’ kërkesën për shkarkimin e Metës

Burime bëjnë me dije se ditën e sotme pritet që Vendimi i Kuvendit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta t’i dërgohet Gjykatës Kushtetuese nga...

Ndërtonin pa leje/ Në pranga tre persona në Voskopojë në kërkim pronari i ndërtesës

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Korçës dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi dyshohet se po ndërtonin pa leje. Sipas...

Humbi garën për kryetar të PD-së/ Kadilli: Unë s’jam Luli, e pranoj rezultatin

Teksa pritet që PD të shpallë rezultatin përfundimtar për fituesin e zgjedhjeve të kreut të partisë, që do t'i sigurojë Lulzim Bashës mandatin e...

Netanyahu humbet pushtetin pas 12 vitesh, kryeministri i ri Izraelit zotohet të bashkojë kombin

Kryeministri i ri i Izraelit Naftali Bennett është zotuar të bashkojë kombin e shkatërruar nga katër zgjedhje në dy vite bllokim politik. Bennett tha se...

Lajme të tjera

Web TV