Ndërtonin pa leje/ Në pranga tre persona në Voskopojë në kërkim pronari i ndërtesës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Korçës dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi dyshohet se po ndërtonin pa leje.

Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se janë arrestuar në flagrancë shtetasit I. K., 45 vjeç, banues në Yzberisht, Tiranë, F. K., 44 vjeç, banues në fshatin Lavdar, Korçë dhe E. K., 34 vjeç, banues në fshatin Turan, Korçë, të cilët u kapën duke kryer punime në këtë objekt.

Ndërsa, u shpall në kërkim pronari i ndërtesës, shtetasi A. Sh., banues në Tiranë, i cili nga verifikimet e kryera rezultoi se nuk dispononte leje ndërtimi nga autoritetet kompetente.

Ndërkohë, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Plotë i Policisë:

U kapën duke kryer ndërtime pa leje, vihen në pranga 3 shtetas, shpallet në kërkim pronari i ndërtesës ku po kryheshin punimet.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e veprimit të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ndërtimeve pa leje, shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, gjatë kontrollit të territorit të ushtruar në fshatin Voskopojë, Korçë, kanë konstatuar ndërtimin e një objekti pa leje.

Në vijim të veprimeve procedurale u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, i shtetasve I. K., 45 vjeç, banues në Yzberisht, Tiranë, F. K., 44 vjeç, banues në fshatin Lavdar, Korçë dhe E. K., 34 vjeç, banues në fshatin Turan, Korçë, të cilët u kapën duke kryer punime në këtë objekt.

Gjithashtu u shpall në kërkim pronari i ndërtesës, shtetasi A. Sh., banues në Tiranë, i cili nga verifikimet e kryera rezultoi se nuk dispononte leje ndërtimi nga autoritetet kompetente.

Lexo edhe :  Netanyahu humbet pushtetin pas 12 vitesh, kryeministri i ri Izraelit zotohet të bashkojë kombin

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

Ndërtonin pa leje/ Në pranga tre persona në Voskopojë në kërkim pronari i ndërtesës

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Korçës dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi dyshohet...

Parlamenti dorëzon sot në ‘Gjykatën Kushtetuese’ kërkesën për shkarkimin e Metës

Burime bëjnë me dije se ditën e sotme pritet që Vendimi i Kuvendit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta t’i dërgohet Gjykatës Kushtetuese nga...

Netanyahu humbet pushtetin pas 12 vitesh, kryeministri i ri Izraelit zotohet të bashkojë kombin

Kryeministri i ri i Izraelit Naftali Bennett është zotuar të bashkojë kombin e shkatërruar nga katër zgjedhje në dy vite bllokim politik. Bennett tha se...

Vetëvritet me armë gjahu 71-vjeçari në Mirditë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 04:25, në fshatin Rreth i Epërm, Mirditë. Në banesën e tij dyshohet së është vetëvrarë me...

U dhunua, u lidh dhe u hodh në rezervuar, detajet e rënda nga vrasja e 25-vjeçarit në Korçë

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e ndodhur një ditë më parë në Korçë, ku u gjet i pajetë në rezervuarin e Gjançit 25-vjeçari...

Lajme të tjera

Web TV