Nis Samiti i NATO-s në Bruksel, Biden merr pjesë për herë të parë si president (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka nisur sot samiti i NATO-s në Bruksel. I pranishëm në Samit për herë të parë si President i SHBA ishte dhe Joe Biden.

Ky Samit vjen fill pas atij të G7. Edhe në Bruksel priten të merren vendime të rëndësishme teksa në krye të axhendës është siguria e aleancës.

Mes temave që do të diskutohen janë dhe raportet me Kinën, Rusinë apo tërheqjen e trupave nga Afganistani.

 

Të fundit

Nis Samiti i NATO-s në Bruksel, Biden merr pjesë për herë të parë si president (Video)

Ka nisur sot samiti i NATO-s në Bruksel. I pranishëm në Samit për herë të parë si President i...

Aksidentoi 23-vjeçaren dhe i këputi këmbën, ‘arrest me burg’ për djalin e ish- zv. drejtorit të Policisë

Gjykata ka caktuar ditën e sotme masën “arrest me burg”, për 19-vjeçarin, Jehon Breçanin, djalin e ish-zëvendësdrejtorit të Policisë së Tiranës, Erzen Breçani. Aksidenti u...

Aeroplani ushtarak i prishur mbartet në shpinën e një Boeing 747, ndodh e papritura (Video)

Një aeroplan ushtarak c-17 është prishur në ajër. Në ndihmë i ka ardhur Boeing 747 duke bërë manovra. Aeroplanët janë ulur me sukses por kanë...

Akuzohet për organizatë kriminale dhe grabitje në Itali, arrestohet 41-vjeçari në Rinas 

Arrestohet në Rinas me qëllim ekstradimi drejt Italisë, Baftjar Qosja (Baftjar Skarra) 41 vjeç i kërkuar në Itali për grabitje me armë dhe pjesëmarrje në organizatë...

Arsyet përse njerëzit bëhen më gjaknxehtë kur ngrohet koha

Njerëzit natyrshëm i gëzohen ardhjes së pranverës, për arsye të ndryshme. Dita është më e gjatë dhe njerëzit kalojnë më shumë kohë me miqtë dhe...

Lajme të tjera

Web TV