Samiti i NATO-s në Bruksel, Rama krah udhëheqësve botërorë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Samitin e NATO-s që po zhvillohet në Bruksel.

Krah liderëve botërorë, mes tyre presidenti i SHBA-së, Joe Biden, Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan e Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel , ai ka shijuar performancën.

Rama shoqërohet nga drejtori i tij i Komunikimit, Endri Fuga, ndërsa pritet që të takohet edhe me homologun grek.

Kujtojmë se ky është Samiti i parë i NATO-s ku Biden merr pjesë si President i SHBA dhe ai pritet të adresojë çështjet për Kinën dhe Rusinë.

Ndërsa me interes të veçantë pritet edhe takimi i tij me presidentin turk Erdogan në orën 17:05 minuta.

Presidenti amerikan përmbyll vizitën 8-ditore në Evropë me takimin në Gjenevë me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.


Të fundit

Samiti i NATO-s në Bruksel, Rama krah udhëheqësve botërorë

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Samitin e NATO-s që po zhvillohet në Bruksel. Krah liderëve botërorë, mes...

Lulzim Basha zyrtarisht kreu i PD-së, ja sa vota mori

Sikurse pritej Lulzim basha është fitues i zgjedhjeve për kryetar të PD. “Komisioni zgjedhor i PD sapo ka përmbyllur procesverbalin e përgatitjes dhe të deklarimit...

Nis Samiti i NATO-s në Bruksel, Biden merr pjesë për herë të parë si president (Video)

Ka nisur sot samiti i NATO-s në Bruksel. I pranishëm në Samit për herë të parë si President i SHBA ishte dhe Joe Biden. Ky...

Aksidentoi 23-vjeçaren dhe i këputi këmbën, ‘arrest me burg’ për djalin e ish- zv. drejtorit të Policisë

Gjykata ka caktuar ditën e sotme masën “arrest me burg”, për 19-vjeçarin, Jehon Breçanin, djalin e ish-zëvendësdrejtorit të Policisë së Tiranës, Erzen Breçani. Aksidenti u...

Aeroplani ushtarak i prishur mbartet në shpinën e një Boeing 747, ndodh e papritura (Video)

Një aeroplan ushtarak c-17 është prishur në ajër. Në ndihmë i ka ardhur Boeing 747 duke bërë manovra. Aeroplanët janë ulur me sukses por kanë...

Lajme të tjera

Web TV