E vranë dhe e hodhën në rezervuar, 25-vjeçari qëndroi në hotel me të dyshuarit për vrasjen e tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me vrasjen e 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili u gjet i vrarë në rezervuarin e Gjançit. Burime pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, bëjnë me dije se viktima se bashku me dy të dyshuarit për vrasjen e tij kanë qëndruar në një hotel për 3 net. Mësohet se viktima ka qenë i shoqëruar nga Lulëzim Spahia, i cili tashmë është shpallur në kërkim dhe një person tjetër i moshuar i paidentifikuar nga ana e policisë.

Të tre janë strehuar në një prej hoteleve në periferi të qytetit të Korçës, në datat 25-26 dhe 27 maj. Policia ka mbërritur në hotel, pasi në xhepin e pantallonave të viktimës janë gjetur kartëvizitat e hotelit në fjalë.

 

Sakaq mësohet se Lulëzim Spahia në datë 21.5.2021 është shpallur në kërkim nga gjykata e Durrësit si i dyshuar për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” e kryer në bashkëpunim. Po të njëjtat burime thonë se në datën 24 maj, viktima Fridman Xhaferraj dhe i shpalluri në kërkim Lulëzim Spahia, janë takuar fillimisht në Elbasan e më pas kanë udhëtuar drejt qytetit të Korçës, ku kanë qëndruar së bashku për katër ditë.

Së bashku me Xhaferrajn dhe Spahian, në hotel me ta, ka qëndruar edhe shtetasi me iniciale K.B, i dyshuar edhe ky nga policia për veprën penale të vrasjes me dashje. Pas datës 27 policia për momentin nuk ka asnjë të dhënë për vendndodhjet apo lëvizjet e viktimës dhe dy të njohurve të tij, tashmë në pozicionin e të dyshuarve. Viktima Fridman Xhaferraj është gjetur nga një banor i zonës, i mbytur në rezervuarin e Gjançit.

 


Të fundit

Bie shtylla e tensionit në Roskovec, humbin jetën dy elektricistë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në fshatin Jagodinë në Roskovec. 2 elektriçistë kanë humbur jetën...

Me Himnin Kombëtar dhe portretin e Asdrenit/ Banka e Shqipërisë prezanton kartëmonedhën 10 mijë lekshe

Banka e Shqipërisë prezantoi ditën e sotme dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat dalin zyrtarisht në treg duke nisur nga 30...

Hapen sot 29 qendrat shëndetësore/ Manastirliu: Testi i shpejtë në çdo qendër

Me çeljen e sezonit turistik në të gjithë vendin, janë hapur edhe qendrat shëndetësore verore që do të ofrojnë shërbim të për turistët nga...

I dënuar për trafik droge në Itali/ Spak kërkon konfiskimin e pasurive të Bledar Seferit

SPAK ka kërkuar nga Gjykata e Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit konfiskimin e pasurive të sekuestruara tashmë të Bledar Seferit (alias Hakorja) i cili...

Pamje të rënda/ Shqiptari masakron me shufër hekuri policin grek: Më arrestoi padrejtësisht (FOTOT)

Një shqiptar ka masakruar me shufër hekuri një oficer policie në Greqi, pasi pretendon se e ka arrestuar me pa të drejtë. Fermeri shqiptar u...

Lajme të tjera

Web TV