Efektivi i “Shqiponjave” shpërndante drogë/ Gjykata lë në burg Lavdosh Metaj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Sarandës ka lënë në masën arrest me burg efektivin e ‘’Shqiponjave’’ Lavdosh Metaj të cilit iu kap kokainë në banesë.

38-vjeçari u arrestua 3 ditë më parë teksa ishte në monitorim për disa muaj pasi dyshohet se trafikonte drogë.

Në seancë Metaj nuk ka pranuar akuzën duke pretenduar se kokainën që kishte në banesë e kishte për përdorim vetjak.

Avokati i tij, Gjergji Imeraj kërkoi masën arrest shtëpie ose garanci pasurore, por Gjykata nuk e pranoi. Gjithsesi ai paralajmëroi se vendimi i Shkallës së parë do të apelohet.


Të fundit

Transportonte ilegalisht emigrantë, në pranga 53-vjeçari turk në Qafë-Thanë

Një shtetas turk ka rënë në prangat e policisë së Korçës pasi u kap duke transportuar 2 emigrantë të...

Aurela Hoxha bëhet nënë për herë të parë , ja gjinia e bebit

Modelja e njohur, Aurela Hoxha është bërë nënë për herë të parë. Modelja ka sjellë në jetë muajin e kaluar vogëlushin e saj. Gjatë gjithë...

Prenë pemët në zonën e mbrojtur, arrestohen 2 persona në Pogradec

2 persona janë arrestuar dhe 2 të tjerë po ndiqen në gjendje të lirë, pasi akuzohen se në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë preje...

Efektivi i “Shqiponjave” shpërndante drogë/ Gjykata lë në burg Lavdosh Metaj

Gjykata e Sarandës ka lënë në masën arrest me burg efektivin e ‘’Shqiponjave’’ Lavdosh Metaj të cilit iu kap kokainë në banesë. 38-vjeçari u arrestua...

Akuzohen për vrasjen e babait dhe të birit, SPAK komunikon zyrtarisht akuzat për Ardian dhe 5 të tjerë

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit i ka komunikuar së fundmi zyrtarisht akuzën Ardian Çapjas dhe 5 personave të tjerë, të akuzuar për...

Lajme të tjera

Web TV