“Erdhi dita”/ Rama jep lajmin e mirë: Fëmijët tashmë do të regjistrohen në shkolla nëpërmjet portalit e-Albania

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përmes një videoje të publikuar në rrjetin social “Facebook”, Kryeministri i vendi Edi Rama e ka nisur ditën me një lajm shumë të mirë për të gjithë.

Ai ka bërë me dije se tashmë fëmijët mund të regjistrohen në shkolla nëpërmjet platformës e-Albania. Në postimin e tij, Rama gjithashtu nënvizon faktin se me këto regjistrime shmangen radhët mund të krijoheshin në dyert e institucioneve arsimore.

“Mirëmëngjesi. Me lajmin e mirë se erdhi dita të regjistrojmë fëmijët në shkolla, por pa mbledhur më një tufë me letra nëpër duar e pa mbajtur më radhë në asnjë derë institucioni arsimor, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.


Të fundit

“Erdhi dita”/ Rama jep lajmin e mirë: Fëmijët tashmë do të regjistrohen në shkolla nëpërmjet portalit e-Albania

Përmes një videoje të publikuar në rrjetin social “Facebook”, Kryeministri i vendi Edi Rama e ka nisur ditën me...

Pritshmëritë nga drejtësia

Plator Nesturi

Basha braktiset nga anëtarësia, 21 mijë vota më pak se 2017-ta

Nga Fernada Cenko Lulzim Basha u konfirmua sërish në krye të Partisë Demokratike. Dje Basha është shpallur zyrtarisht fitues me 32882 vota, ndërsa pas tij...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta. Sipas MeteoAlb mbetet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta në zonat...

Lajme të tjera

Web TV