Lehtësohen masat anti-Covid, ja çfarë ndryshon nga sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nga sot ka hyrë në fuqi rregulli i ri i lejimit të grumbullimeve deri në 50 persona.

Ministria e Shëndetësisë lajmëron se kanë ndryshuar rregullat ndaj koronavirusit. Sipas MSH, në ambiente të jashtme do lejohen 50 persona, nga 10 që ishte më herët.

“Plani i lehtësimit të masave antiCOVID duhet të shoqërohet me respektim të rregullave, për kufizimin e përhapjes së COVID”, shkruan ministria.


Të fundit

Lehtësohen masat anti-Covid, ja çfarë ndryshon nga sot

Nga sot ka hyrë në fuqi rregulli i ri i lejimit të grumbullimeve deri në 50 persona. Ministria e Shëndetësisë...

Takimi Kurti-Vuçiç, reagon Ramush Haradinaj: Dështim i plotë

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, reagon Ramush Haradinaj: Dështim i plotë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka quajtur dështim të plotë takimin që kryeministri, Albin...

Vetëvritet 57-vjeçari, gjendet i pajetë në bodrumin e banesës në Korçë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Korçë, ku një 57-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me armë zjarri. Ngjarja ndodhi...

Babai vret të bijën 17-vjeçare për të zhdukur pretendimet e abuzimit seksual

Një studente fotografie është vrarë nga babai i saj për të heshtur pretendimet e abuzimit seksual, u tha sot në një gjykatë në Britani. Prokurorët...

Plas sherri te “Xhamlliku” në Tiranë, babai dhe i biri konfliktohen me një person tjetër në lokal

Një sherr i madh ka ndodhur pak minuta më parë në një lokal në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë. Babai dhe i biri janë...

Lajme të tjera

Web TV