Pamje të rënda/ Shqiptari masakron me shufër hekuri policin grek: Më arrestoi padrejtësisht (FOTOT)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shqiptar ka masakruar me shufër hekuri një oficer policie në Greqi, pasi pretendon se e ka arrestuar me pa të drejtë.

Fermeri shqiptar u dënua nga Gjykata Greke me 9 vite burg për vrasje në tentativë, ndërsa ngjarja e rëndë ndodhi më 9 gusht të vitit të kaluar.

ProtoThema shkruan se autori i krimit pretendon se kishte konflikte personale me policin, pasi, sipas tij, e ka arrestuar më parë me pa të drejtë.

Fotot e policit, me plagë të shumta në kokë, janë publikuar nga mediat greke. Sipas dëshmitarëve, shqiptari u tregua i pamëshirshëm, pa u interesuar nëse ai do të ishte në gjendje të mbijetonte apo jo./GSH

Pamje të rënda/ Shqiptari masakron me shufër hekuri policin grek:

Pamje të rënda/ Shqiptari masakron me shufër hekuri policin grek:

Pamje të rënda/ Shqiptari masakron me shufër hekuri policin grek:

 


Të fundit

Ishin prekur nga “gripi i shpendëve”, asgjësohen 181 shpendë në Peqin

181 shpendë janë asgjësuar nga veterinerët në Peqin, pasi nga kontrollet ka rezultuar se ato janë të infektuara me...

“Ai shpërtheu”, Vuçiç tregon debatin dhe tensionet me Kurtin: Nuk do e njohim kurrë Kosovën

"Ai erdhi duke mos u pajtuar për asgjë. Erdhi e më pyeti se kur do ta njohim Kosovën. I kam thënë kurrë. Ai shpërtheu”. Kështu...

Qeni më i bukur në SHBA, një pekinez

Qeni më i bukur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shpallur Wasabi, i cili i përket një race pekineze. Çmimin është  dhënë  nga...

Teuta mëson kundërshtarin, ja ekipi me të cilin do përballet në Champions League

Skuadra kampione e Shqipërisë, Teuta, do të luajë kundër Sherif Tiraspol në fazën e parë kualifikuese të Champions League për sezonin e ardhshëm. Shorti i...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Nis takimi i parë mes Kurtit dhe Vuçiç

Ka nisur sot në Bruksel dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndodhet për herë të parë në tryezë përballë...

Lajme të tjera

Web TV