Portugalia vuan në Budapest, por arrin të shënojë 3 gola

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Portugalia ka vuajtur më shumë seç pritej, por ka arritur të fitojë ndaj Hungarisë në “Puskas Arena” plot me tifozë, falë një goli të Rafael Guerrero në minutën e 84-t dhe dopietës së Ronaldos, duke fiksuar shifrat në 0-3.

Ishin kampionët në fuqi që e nisën ndeshjen në sulm dhe tentuan të rrezikojnë vazhdimisht portën e vendasve. Në pjesën më të madhe të minutave u luajt në zonën e Hungarisë dhe kapiteni Ronaldo kishte rastin më flagrant, por gaboi të shënonte vetëm pak metra nga porta pas një pasimi nga krahët.

Edhe në pjesën e dytë loja foli për Portugalinë, por nuk ishte e lehtë. Hungaria u mbyll mirë dhe provoi kundërsulmet, madje gjeti rrjetën pas minutës së 70, por gjithçka u anulua për pozicion jashtë loje. Në fund Portugalia kishte rezervuar golat.

Në minutën e 84-t ylli i Borussia Dortmund, Raphael Guerrero mundi të shënojë pasi lëshoi një goditje milimetrike në portën e Gulasci. Dy minuta më pas Rafa Silva fitoi një penallti dhe Ronaldo e mori përsipër.

Ylli i Juventusit goditi fort dhe tundi rrjetën. Pas dy minutash kapiteni u kthye sërish në skenë dhe shënoi për 0-3, duke i dhuruar tre pikë shumë të rëndësishme skuadrës së tij, pasi përpara tashmë do jenë Franca dhe Gjermania.


Të fundit

Portugalia vuan në Budapest, por arrin të shënojë 3 gola

Portugalia ka vuajtur më shumë seç pritej, por ka arritur të fitojë ndaj Hungarisë në “Puskas Arena” plot me...

Hyri në ujë për të shpëtuar motrën, mbytet në lumë “heroi” 10-vjeçar

Historia dramatike e një 10-vjeçari në SHBA po bën xhiron e mediave, ndërsa ai cilësohet si hero. Vogëlushi u hodh dje në një lumë...

Aksion kundër lojërave të fatit, policia kontrolle në “foletë” e krimit në Vlorë

Disa persona janë shoqëruar nga policia e Vlorës gjatë një operacioni të zhvilluar pasditen e sotme në kuadër të goditjes së lojërave të paligjshme...

Lehtësohen masat anti-Covid, ja çfarë ndryshon nga sot

Nga sot ka hyrë në fuqi rregulli i ri i lejimit të grumbullimeve deri në 50 persona. Ministria e Shëndetësisë lajmëron se kanë ndryshuar rregullat...

Takimi Kurti-Vuçiç, reagon Ramush Haradinaj: Dështim i plotë

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, reagon Ramush Haradinaj: Dështim i plotë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka quajtur dështim të plotë takimin që kryeministri, Albin...

Lajme të tjera

Web TV