Teuta mëson kundërshtarin, ja ekipi me të cilin do përballet në Champions League

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skuadra kampione e Shqipërisë, Teuta, do të luajë kundër Sherif Tiraspol në fazën e parë kualifikuese të Champions League për sezonin e ardhshëm.

Shorti i hedhur këtë të martë vendosi durrsakët përballë kampionëve të Moldavisë.

Teuta kampione është e pozicionuar në grupin e skuadrave jofavorite për turin e parë, duke pasur një koeficient relativisht të ulët (2.750), nisur nga fakti se ka mbi dy dekada që nuk merr pjesë në Ligën e Kampioneve.

 


Të fundit

Teuta mëson kundërshtarin, ja ekipi me të cilin do përballet në Champions League

Skuadra kampione e Shqipërisë, Teuta, do të luajë kundër Sherif Tiraspol në fazën e parë kualifikuese të Champions League...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Nis takimi i parë mes Kurtit dhe Vuçiç

Ka nisur sot në Bruksel dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ndodhet për herë të parë në tryezë përballë...

Gruaja e këngëtarit të njohur, u kërkon falje personave që ka bullizuar

Chrissy Teigen ka thyer heshtjen duke kërkuar falje për bullizimin e disa personave në “Titter”. Përmes një postimi, modelja amerikane reflektoi “peshën dërrmuese të pendimit...

Bie shtylla e tensionit në Roskovec, humbin jetën dy elektricistë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në fshatin Jagodinë në Roskovec. 2 elektriçistë kanë humbur jetën teksa po punonin pasi janë...

Me Himnin Kombëtar dhe portretin e Asdrenit/ Banka e Shqipërisë prezanton kartëmonedhën 10 mijë lekshe

Banka e Shqipërisë prezantoi ditën e sotme dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat dalin zyrtarisht në treg duke nisur nga 30...

Lajme të tjera

Web TV