Biden kërcënon Putin: Nëse Navalny vdes, pasojat për Rusinë do të jenë shkatërruese

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka dhënë një mesazh paralajmërues për homologun rus, Vladimir Putin për çështjen e Alexei Navalny.

Sipas Biden nëse Navalny vdes atëherë pasojat për Rusinë do të jenë shkatërruese.

Ai ka hedhur kritika ndaj Rusisë duke thënë se po përpiqet me dëshpërim të ruajë pozitën e saj si fuqi botërore, dhe humbja e saj do të jetë çmimi që të paguajnë për ndërhyrjet e vazhdueshme në zgjedhje.

“Pavarësisht nëse e kam ndaluar, ndërhyrjen në zgjedhje, Putini e di se do të ketë pasoja. Rusia po përpiqet me dëshpërim të ruajë pozitën e saj si një fuqi botërore, thotë Biden. Humbja e këtij statusi do të jetë çmimi që ata paguajnë për ndërhyrjet e vazhdueshme. Ata nuk janë në gjendje të diktojnë atë që ndodh në botë E njëjta gjë vlen nëse Alexei Navalny vdes. Pasojat për Rusinë do të ishin shkatërruese” tha Biden.


Të fundit

Biden kërcënon Putin: Nëse Navalny vdes, pasojat për Rusinë do të jenë shkatërruese

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka dhënë një mesazh paralajmërues për homologun rus, Vladimir Putin për çështjen e Alexei...

Zbulohet misteri i Luftës së Dytë Botërore: SHBA ekzekutoi dhe hodhi në det kryeministrin japonez

Në fund të Luftës së Dytë Botërore dhe pas bombardimeve në Hiroshima dhe Nagasaki , Japonia ofroi një dorëzim të pakushtëzuar që shërbeu si...

Bombë në një makinë në Romë, alarm për ndeshjen Itali-Zvicër në ‘Euro 2020’

Një alarm për bombë është dhënë pranë stadiumit Olimpico në Romë ku sonte do të luhet ndeshja e Europianit mes Italisë dhe Zvicrës. Ka qenë...

Rama në shtëpinë e ish-presidentit francez Sarkozy: Me një mik special, i kërkova këshilla

Kryeministri Edi Rama i shkon për vizitë në shtëpi ish-presidentit francez Nicolas Sarkozy. "Me një mik special në shtëpinë e tij në Paris, presidentin Nicolas...

Uellsi feston fitoren e parë, Turqia në situatë të vështirë

Uellsi ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme kundër Turqisë (2-0) në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës grupore të ‘Euro 2020’ që u...

Lajme të tjera

Web TV