Pas takimit, Putin komplimenton Biden: Burrë shteti me përvojë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka komplimentuar Joe Biden si burrë shteti me përvojë pas takimit në Gjenevë të Zvicrës.

Putin thotë se Joe Biden është shumë ndryshe nga Trump si dhe paraardhësit e tij Presidentë të SHBA.

Para takimit Putin shpresonte që Biden të mos ishte aq impulsiv sa Trump, por pas Samitit theksoi se është shumë e rrallë që për 2 orë të flasësh me një politikan në detaje.


Të fundit

Pas takimit, Putin komplimenton Biden: Burrë shteti me përvojë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka komplimentuar Joe Biden si burrë shteti me përvojë pas takimit në Gjenevë të...

Përdorin spraj për të vënë në gjumë njerëzit, ja si po grabiten banesat në Tiranë

Një grup kriminal i cili kryen grabitje rregullsisht në zonat larg Tiranës por jo vetëm, është vënë nën hetim nga policia e shtetit. Banesat e...

SHBA dhuron 1 mln dollarë pajisje mjekësore kundër COVID-19 për spitalin ‘Nënë Tereza’, ja çfarë thotë Yuri Kim

1 milionë dollarë pajisje mjekësore kundër COVID-19 i janë shtuar Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza si dhuratë nga populli amerikan. Ishte Ambasadorja e Shteteve...

Përfundon pas gati 3 orë e gjysmë takimi mes Biden dhe Putin

Ka përfunduar samiti në Gjenevë të Zvicrës mes presidentit amerikan Joe Biden dhe atij rus Vladimir Putin. Lajmi është dhënë pak më parë nga...

10 filmat më të mirë që janë publikuar në 2021

Në gjysmën e vitit, është koha të bëjmë një përmbledhje të filmave më të mirë deri më tani në 2021. Të gjithë janë premiera...

Lajme të tjera

Web TV