E shkroi para se të vdiste, motra e Ergi Dinit publikon këngën e tij (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

5 vite pasi humbi jetën, familja e Ergi Dinit ka publikuar këngën që shkroi para se të vdiste. Ishte motra e tij, Barbana, që përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram, lajmëroi se kënga e re e të vëllait, e titulluar “Loco”, është publikuar në kanalin e saj në “YouTube”.

“E publikojmë pikërisht sot duke qenë se ishte një material muzikor i përshtatshëm për stinën e verës! Jemi munduar të përshtatim diçka duke pasur mungesë materialesh filmike të tij për ta shoqëruar dhe duke pasur parasysh faktin që shumë nga ju e deshët pafund dhe do donit të dëgjonit diçka të re nga AI!“,shkruan Barbana.

Për klipin janë përdorur pamje nga pjesëmarrja e Ergit në “X Factor”. Këngët e fundit të Ergit janë edhe një lloj amaneti për ata që e ndiejnë si detyrim për t’i dhënë jetë e për të mos i lënë të humbin në kohë, ka thënë babai i tij.


Të fundit

E shkroi para se të vdiste, motra e Ergi Dinit publikon këngën e tij (Video)

5 vite pasi humbi jetën, familja e Ergi Dinit ka publikuar këngën që shkroi para se të vdiste. Ishte...

Matura Shtetërore 2021/ Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka bërë publik sot në një publikim të saj në rrjete sociale rezultatet e provimit të...

Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiaken e Gjirokastrës, Zamira Rami

Burime bëjnë me dije se ish-kryetarja e bashkisë Gjirokastër u dënua me detyrimin për të kryer punë në interes publik për akuzat për shpërdorim...

Rama poston video nga fushat piktoreske në Malësinë e Madhe: Shembëlltyrë frymëzuese

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamjet nga fushat me të mbjella në Malësinë e Madhe. Sipas Ramës këto qindra...

Dhunohet anëtari i LGBTIQ+, u godit nga disa të rinj në Tiranë

Një anëtar i grupit LGBTIQ+ është dhunuar në Tiranë. Raportohet se 21-vjeçari është goditur nga disa të rinj në kryeqytet. Rasti është denoncuar në komisariatin...

Lajme të tjera

Web TV