Kapet ish-polici shqiptar i infiltruar, shiste kokainë në Londër (Emri)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ish-punonjës i policisë shqiptare azil kërkues në Angli, ishte përfshirë në shitjen e kokainës në kryeqytetin britanik.

Maurisio Malaj, 30 vjeç pas arrestimit doli përpara gjykatës duke dhënë detaje se përse u përfshi në shitjen e kokainës për llogari të grupeve shqiptare kriminale shqiptare.

Duke iu referuar portalit Court News, i specializuar për lajme nga kronika e zezë, raportohet se Malaj përpara policëve që e arrestuan u ka treguar një episod të cilin ata e kanë marrë shumë seriozisht.

Maurisio Malaj ka deklaruar se ai kishte punuar në Shqipëri si efektiv i infiltruar policie në mafian shqiptare.

Por ai do të transferohej në njësi tjetër policore.

Ai në deklarimin e tij ka pohuar se shkoi në Angli pasi bosët shqiptarë të trafikut të drogës kishin mundur të zbulonin se ai ishte agjent i infiltruar i policisë.

Malaj ka treguar se grupet kriminale i kishin torturuar brenda në një makinë babain për faktin se e kishin zbuluar se çfarë punë dhe roli kishte në policinë e shtetit.

Ish polici shqiptar shpjegoi se nisi të shiste kokainën pasi nuk kishte leje për të punuar teksa aplikimi për azil nuk i ishte shqyrtuar ende.

Paçka se u kap me një sasi të vogël kokaine Malaj nuk u dënua me burg.


Të fundit

Kapet ish-polici shqiptar i infiltruar, shiste kokainë në Londër (Emri)

Një ish-punonjës i policisë shqiptare azil kërkues në Angli, ishte përfshirë në shitjen e kokainës në kryeqytetin britanik. Maurisio Malaj,...

Vrasja e 20-vjeçares drejt zbardhjes, dyshohet se krimi ka qenë i organizuar nga bashkëshorti

Krimi që tronditi Greqinë disa javë më parë është drejt zbardhjes, ndërsa kanë dalë detaje të reja nga hetimet. Burime policore thanë se 32 vjeçari...

E shkroi para se të vdiste, motra e Ergi Dinit publikon këngën e tij (Video)

5 vite pasi humbi jetën, familja e Ergi Dinit ka publikuar këngën që shkroi para se të vdiste. Ishte motra e tij, Barbana, që...

Matura Shtetërore 2021/ Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka bërë publik sot në një publikim të saj në rrjete sociale rezultatet e provimit të...

Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiaken e Gjirokastrës, Zamira Rami

Burime bëjnë me dije se ish-kryetarja e bashkisë Gjirokastër u dënua me detyrimin për të kryer punë në interes publik për akuzat për shpërdorim...

Lajme të tjera

Web TV