Komentatori arab ‘dashurohet’ me bukuroshen ruse, ia merr këngës live gjatë ndeshjes (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kampionati evropian është kryefjala e këtyre ditëve në botën e sportit dhe jo vetëm. I realizuar një vit me vonesë për shkak të pandemisë, risia më e bukur e këtij kompeticioni është prania e tifozëve në stadiume, të cilët i kanë dhënë një emocion të veçantë dhe e kanë bërë edhe më interesante përballjen mes Kombëtareve.

Si gjithmonë tribunat përveç tifozëve të flaktë që kanë ardhur në mbështetje të kombëtares përkatëse mbajnë edhe tifoze simpatike të cilat janë një motiv më shumë edhe për lojtarët që të japin 100% nga vetja e tyre në fushë.

I tillë ishte edhe rasti i sfidës Rusi-Finlandë, ku një bukuroshe ruse në shkallët e stadiumit rrëmbeu vëmendjen e kameramanëve, teleshikuesve, por në veçanti edhe të një komentatori arab, i cili nuk u mendua dy herë për të nxjerrë nga goja atë që i ndjeu zemra. Për komentatorin bukuroshja duket se ishte ‘dashuri me shikim të parë’, ose të paktën atë la të kuptohej me reagimin epik.

Që në momentin kur bukuroshja ruse u shfaq në ekran, komentatori lëshoi një pasthirrmë epike. Pas pak sekondash ai harroi edhe profesionin e tij duke u shndërruar në një këngëtar për të renë simpatike. Video u bë menjëherë virale dhe thuajse të gjithë e konsiderojnë të’ justifikueshëm’ veprimin e komentatorit, pasi tifozja ruse ndezi imagjinatën e të gjithë atyre që e panë.


Të fundit

Rrëfehet pastruesja shqiptare që u përdhunua në Greqi: Nuk e njoh burrin, më tërhoqi për fyti teksa prisja ashensorin…

Pastruesja shqiptare ka rrëfyer momentet para dhe pas përdhunimit të saj nga bullgari në Greqi. 50-vjeçarja thotë se ka 3...

Austria fiton dhe rezervon përballjen me Italinë, Ukraina në ‘fije të perit’

Austria ka fituar me rezultatin minimal 1-0 në 'Arena Națională' të Bukureshtit kundër Ukrainës. Ka mjaftuar një gol i mesfushorit të Hoffenheim, Baumgartner në pjesën...

Brataj paralajmëron: Parashikohet një valë tjetër në vjeshtë, ja pse nuk mund t’i heqim të gjitha masat kufizuese

Pavarësisht se situata aktuale me Covidin është në kushtet më të mira që nga nisja e pandemisë, përsëri ekspertët paralajmërojnë një valë të re...

Bledi Mane: Në bllok të Tiranës vajzat shqiptare jepen me qira dalin dhe….

Bledi Mane ka habitur me deklaratën e tij duke thënë se në Bllok ka njerëz të pasur dhe kriminelë, ndërsa vajzat ekspozohen dhe “jepen...

Kosova midis vendeve që do të përfitojnë vaksina nga SHBA

Shtëpia e Bardhë paraqiti të hënën planin e saj për shpërndarjen e 55 milionë dozave të vaksinave kundër sëmundjes COVID-19. Në mesin e vendeve përfituese...

Lajme të tjera

Web TV