Matura Shtetërore 2021/ Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka bërë publik sot në një publikim të saj në rrjete sociale rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj, provimi i parë i organizuar në kuadër të Maturës Shtetërore.

Kushi është shprehur optimiste për rezultatet e provimeve të maturantëve në tërësi, duke shtuar se në provimin e parë të Maturës Shtetërore, gjuhë e huaj, një pjesë e mirë kanë shkëlqyer me rezultatet e tyre maksimale.

Për sa u përket rezultateve të provimeve të tjera të maturës, Ministrja Kushi ka shprehur urimet më të mira për të gjithë maturantët.


Të fundit

Matura Shtetërore 2021/ Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka bërë publik sot në një publikim të saj në rrjete...

Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiaken e Gjirokastrës Zamira Rami

Burime bëjnë me dije se ish-kryetarja e bashkisë Gjirokastër u dënua me detyrimin për të kryer punë në interes publik për akuzat për shpërdorim...

Rama poston video nga fushat piktoreske në Malësinë e Madhe: Shembëlltyrë frymëzuese

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale pamjet nga fushat me të mbjella në Malësinë e Madhe. Sipas Ramës këto qindra...

Dhunohet anëtari i LGBTIQ+, u godit nga disa të rinj në Tiranë

Një anëtar i grupit LGBTIQ+ është dhunuar në Tiranë. Raportohet se 21-vjeçari është goditur nga disa të rinj në kryeqytet. Rasti është denoncuar në komisariatin...

Mori peng greken për 1.8 milionë euro, ekstradohet shqiptari i dënuar me 7 vite burg (Emri)

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Italia një person të të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Policia njofton se është ekstraduar drejt Shqipërisë 45-vjeçari Besnik Sadikaj, i...

Lajme të tjera

Web TV