Vrasja e 20-vjeçares drejt zbardhjes, dyshohet se krimi ka qenë i organizuar nga bashkëshorti

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Krimi që tronditi Greqinë disa javë më parë është drejt zbardhjes, ndërsa kanë dalë detaje të reja nga hetimet.

Burime policore thanë se 32 vjeçari u shoqërua dhe do të japë shpjegime shtesë, lidhur me disa fragmente të ngjarjes që tronditi Greqinë në 10 dhe 11 maj dhe u bë publike në gjithë botën.

Babais Anagnastopulos,duhet të shpjegojë se kush hoqi kartat e kamerave të sigurisë që ndodheshin në banesë gjatë orëve pas krimit, pa mbërritur ende policia në banesë.

Sipas analizës se videos, kamerat e banesës kanë kryer regjistrimin e fundit rreth orës 01:10 minuta, ndërkohë që sipas deklaratës së tij, grabitësit kanë hyrë në banesë rreth orës 04:00 dhe janë larguar rreth orës 05.40 të mëngjesit.

Çfarë ndodhi në banesë dhe kush pastroi ambientet prej çdo gjurme AND-je, çka bëri që agjentët të ngrenë pistën e dyshimeve edhe mbi të.

Agjentët do ta pyesin bashkëshortin e viktimës se si mund të ketë kontakte telefonike me persona të familjes së tij, në orën që presupozohet se ishte i lidhur prej grabitësve.

Gjithashtu Anangnpstopulos, do t’i duhet tashmë të shpjegojë hetuesve ndryshimet e regjistrimeve që iu bë orës biometrike që viktima mbante në dorë, çka zhduku të dhënat e rrahjes të zemrës së viktimës, duke bërë të pamundur zbulimin e orës së saktë të vdekjes së saj.

Dhe së fundi, bashkëshorti i viktimës, do të duhet të sqarojë hetuesve edhe lidhur me kontratën e sigurimit dhe kush diktoi kushtet e saj, kontratë që viktima kishte kryer vitin e fundit me një kompani sigurimi,ku sipas kontratës, nëse Caroline do të humbte jetën, familjarët e mbetur në jetë,do të përfitonin 1.000.000 euro.

Lexo edhe :  Momentet e fundit para rrëzimit të teleferikut në Itali (Video)

Hetimet do të vazhdojnë intensivisht, ndërsa gjatë orëve në vazhdim priten deklaratat për zbardhjen e ngjarjes.

Bashkë me Anagnostopulos është shoqëruar edhe një person tjetër, ndërsa pritet të mësohet nëse në ekzekutimin e viktimës kanë marrë pjesë edhe persona të përfshirë në grupe kriminale.


Të fundit

Kapet ish-polici shqiptar i infiltruar, shiste kokainë në Londër (Emri)

Një ish-punonjës i policisë shqiptare azil kërkues në Angli, ishte përfshirë në shitjen e kokainës në kryeqytetin britanik. Maurisio Malaj,...

Vrasja e 20-vjeçares drejt zbardhjes, dyshohet se krimi ka qenë i organizuar nga bashkëshorti

Krimi që tronditi Greqinë disa javë më parë është drejt zbardhjes, ndërsa kanë dalë detaje të reja nga hetimet. Burime policore thanë se 32 vjeçari...

E shkroi para se të vdiste, motra e Ergi Dinit publikon këngën e tij (Video)

5 vite pasi humbi jetën, familja e Ergi Dinit ka publikuar këngën që shkroi para se të vdiste. Ishte motra e tij, Barbana, që...

Matura Shtetërore 2021/ Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka bërë publik sot në një publikim të saj në rrjete sociale rezultatet e provimit të...

Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiaken e Gjirokastrës, Zamira Rami

Burime bëjnë me dije se ish-kryetarja e bashkisë Gjirokastër u dënua me detyrimin për të kryer punë në interes publik për akuzat për shpërdorim...

Lajme të tjera

Web TV