Gjykata e Posaçme konfiskon 22 pasuritë e Moisi Habilajt i dënuar për trafik droge

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të konfiskojë pasuritë e Moisi Habiajt dhe familjarëve të tij.

Mësohet se vendimi është marrë nga gjyqtarja Irena Gjoka.

Më poshtë janë të renditura me foto pasuritë e Moisi Habilajt dhe familjarëve të tij, ku rezultojnë të jenë konfiskuar disa apartamente, truall, njësi, ndërtesë, garazh, si dhe disa makina të llojit “Audi”, “Ford” e “Skoda”.

Moisi Habilaj akuzohet për trafik ndërkombëtar droge, ndërsa sipas GJKKO, pasuria e konfiskuar kap vlerën e 82 440 285 (tetëdhjetë e dy milionë e katërqind e dyzet mijë e dyqind e tetëdhjetë e pesë) lekë të reja, të ndodhura në Vlorë.


Të fundit

Gjykata e Posaçme konfiskon 22 pasuritë e Moisi Habilajt i dënuar për trafik droge

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të konfiskojë pasuritë e Moisi Habiajt dhe familjarëve të tij. Mësohet...

Rekomandimi për heqjen e kufizimeve të udhëtimit drejt BE/ Soreca: Lajm i mrekullueshëm për shqiptarët

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Sorecca e ka cilësuar si lajm të mrekullueshëm për qytetarët shqiptarë në fillim të sezonit turistik rekomandimin...

KE publikon listën/ Nga sot hiqen kufizimet e udhëtimeve drejt BE, mes tyre edhe Shqipëria

Këshilli Evropian ka publikuar listën e vendeve për të cilat do të hiqen kufizimet anti-Covid për të udhëtuar, ku mes tyre është edhe Shqipëria. Që nga...

Auron Tare dhunohet në Tepelenë: Më qëlluan me grushta pa zbritur nga makina

Është dhunuar në fshatin Bënçë të Tepelenës aktivisti Auron Tare, i cili ka qenë pjesë e një proteste që po bëjnë banorët e kësaj...

Ujë po, por me biçikletë

Galder Reguera

Lajme të tjera

Web TV