Balluku takon Zoran Zaev: Jetësimi i korridorit të VIII, projekti më ambicioz, kemi plan të qartë për zbatimin e tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, ka zhvilluar një diskutim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, në Vjenë të Austrisë.

Përmes një mesazhi në “facebook”, shoqëruar edhe me foto, ministrja Balluku thekson se ka diskutuar me kryeministrin Zaev për jetësimin e korridorit të VIII, si një projekt ambicioz mes vendeve tona.

“Gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar në Vjenë, pata mundësinë për të diskutuar nga afër bashkëpunimin tonë rajonal me Kryeministrin e 🇲🇰Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Jetësimi i korridorit të VIII është projekti më ambicioz mes vendeve tona dhe ne kemi një plan të qartë për zbatimin e tij”, shkruan Balluku.


Të fundit

Balluku takon Zoran Zaev: Jetësimi i korridorit të VIII, projekti më ambicioz, kemi plan të qartë për zbatimin e tij

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, ka zhvilluar një diskutim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev,...

Goditja në jug/ FNSH dhe oficerët e SPAK zbarkojnë në Sarandë, kush është prokurori i arrestuar

SPAK ka bërë sot një goditje të fortë në jug të vendit, ku është arrestuar prokurori Sali Hasa dhe disa persona të tjerë. Mësohet se...

Planifikoi krimin “perfekt”/ Si luajti teatër për 37 ditë vrasësi grek, psikiatri zbulon gjithçka

Jeta përrallore që ata treguan përmes fotove në rrjetet sociale mesa dukej nuk ishte e tillë. Qëndrimi i tij i ftohtë dhe sjellja e...

“Mos ma prekni lumin tim”

Një rrëfim historik i autorit Sakip Cami për luftërat, eksodet dhe epidemitë e viteve 1912 – 1920 Ahmet Prençi, recensent i librit   Kur publicisti dhe studiuesi...

E rëndë/ Shtyu nusen e djalit drejt vetëvrasjes, arrestohet vjehrra në Tiranë (Detaje)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë ku protagoniste janë nusja dhe vjeërra. Vjehrra ka ushtruar dhunë psikologjike të vazhduesme ndaj nuses së...

Lajme të tjera

Web TV