Incidenti në festën ilegale/ Plagosen 5 policë, 22-vjeçari humbet dorën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pesë oficerë policie janë plagosur dhe një 22-vjeçar ka humbur dorën gjatë ndërhyrjes së policisë në një festë me 1,500 njerëz në Francë. Më shumë se 400 oficerë policie ndërhynë gjatë natës në Bretanjë, afër Renton.  Festa u organizua pavarësisht  orarit policor, i cili hyn në fuqi në orën 23.00.

Policia u detyrua në mënyrë të përsëritur të hap gaz lotsjellës dhe akuzoi grupe të partive të dhunshme të hidhnin topa metali, bomba benzine dhe predha të tjera mbi forcat e sigurisë, sipas Berthier.

Sipas policisë rreth 1,500 persona u mblodhën në një festë për të nderuar një të ri, Steve Maia Caniso, i cili vdiq në Nantes dy vite më parë gjatë Festivalit të Muzikës. Ai ra në lumë, gjatë ndërhyrjes së policisë për të shpërndarë turmën.

 


Të fundit

Incidenti në festën ilegale/ Plagosen 5 policë, 22-vjeçari humbet dorën

Pesë oficerë policie janë plagosur dhe një 22-vjeçar ka humbur dorën gjatë ndërhyrjes së policisë në një festë me...

Xhaçka kujton 30-vjetorin e anëtarësimit të vendit në OSBE: Shqipëria u ndërtua mbi rrënojat e komunizmit

Përmes një mesazhi në “Facebook”, shoqëruar dhe me video, ministrja Xhakça thekson se në këto 30 vite Shqipëria u ndërtua mbi rrënojat e komunizmit,...

Aksidentohen 3 makina në Elbasan, 2 të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë në Elbasan.  Aksidenti ja ndodhur në aksin Elbasan-Metalurgji, ku janë përplasur...

Presidencialet në Iran/ Shpallet fituesi, ja cili është presidenti i ri

Kleriku Ebrahim Raisi do të jetë Presidenti i ri i Iranit. Ai ka fituar zgjedhjet presidenciale teksa ishte i avantazhuar për të triumfuar në...

Sali Berisha, pengu fatkeq i Lulzim Bashës

Miqtë e justifikonin, kurse kundërshtarët talleshin. Të dy palët që ndahen në gjithçka, bashkohen në bindjen se Lulzim Basha është peng i Sali Berishës....

Lajme të tjera

Web TV