Parashikimi i motit sot, dita nis me temperatura të larta

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sipas MeteoAlb, qarkullimi i masave ajrore nga veriu i kontinenti afrikan do të diktojë kushtet e motit edhe në territorin shqiptar.

Për pasojë kthjellime dhe temperatura relativisht të larta dominojnë deri në mesditë në të gjithë vendin tonë.

Pasditja sjell shpeshtim të vranësirave në zonat veriore dhe juglindore duke rrezikuar shira të pakët. Por orët e vona të pasdites ri-kthejnë kthjellimet në të gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 12°C deri në 34°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35-40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

 


Të fundit

Plagosen 2 persona me armë zjarri në Sarandë

Dy persona janë plagosur me armë zjarri orët e para të kësaj të diele në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur...

Parashikimi i motit sot, dita nis me temperatura të larta

Sipas MeteoAlb, qarkullimi i masave ajrore nga veriu i kontinenti afrikan do të diktojë kushtet e motit edhe në territorin shqiptar. Për pasojë kthjellime dhe...

Horoskopi për ditën e sotme, 20 qershor 2021

Dashi Kujtojini të dashurit tuaj se sa domethënie kanë për ju sot fjalët. Ato janë veçanërisht të fuqishme, ndaj mos i përdorni kot. Nuk është...

100 $ një pako kafe në Korenë e Veriut, Kim Jong Un ka probleme

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara. Ai ka dëshpërimisht nevojë të...

Sherr mes 7 të miturash për të dashurit/ Shqiptarja plagos me thikë 2 adoleshente

Një sherr i rrallë mes 7 vajzash të mitura ka ndodhur në qendër të Athinës. Vajzat kishin një takim dhe më pas debatuan për...

Lajme të tjera

Web TV