Përdhunimi i shqiptares në Greqi, mediat: U dërgua në spital në gjendje të rëndë, autorët kanë qenë më shumë se 1

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mediat greke kanë dhënë detaje të reja nga përdhunimi që iu bë, një 50-vjeçareje shqiptare në Athinë të Greqisë.

Raportohet, se gruaja, me profesion sanitare, ishte duke pastruar një ndërtesë, kur një person, mbi të 30-at me orgjinë bullgare, i afrohet, i mbyll gojën dhe e tërhoqi zvarrë në apartamentin e tij.

Sipas raportimeve, bullgari ka abuzuar seksualisht me shqiptaren për disa orë, derisa kjo e fundit, mundi të dilte në ballkon e të kërkonte ndihmë. Gruaja shqiptare është dërguar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, shkruajnë mediat.

Ajo ishte e dhunuar keqas, me shenja të shumta dhe e traumatizuar nga ajo që ka ndodhur. Ky rast ka nxitur një revoltë të madhe në Greqi, ku aktivistë të shumtë, të mbrojtjes së të drejtave të grave, janë lëshuar në rrugët e qyteteve greke, duke u sensibilizuar me këtë ngjarje të rëndë.

Policia sakaq, ka nisur një hetim për rastin, e ka shpallur në kërkim 34-vjeçarin bullgar, ndërsa dyshohet se të përfshirë kanë qenë edhe persona të tjerë.


Të fundit

Përdhunimi i shqiptares në Greqi, mediat: U dërgua në spital në gjendje të rëndë, autorët kanë qenë më shumë se 1

Mediat greke kanë dhënë detaje të reja nga përdhunimi që iu bë, një 50-vjeçareje shqiptare në Athinë të Greqisë. Raportohet,...

“Carolinën do ta dua gjithmonë”/ Piloti rrëfen përse përqafoi vjehrrën

“Do të doja të kthehesha në kohë dhe të ndryshoja gjithçka. Do të doja të mos shkatërroja jetën tonë, të Carolines dhe vajzës“, tha...

Shokon burri: E dashura më ka tradhtuar me gjyshin, mësova se djalin në të vërtetë e kam xhaxha

Një burrë ka zbuluar së fundmi se e dashura e ka tradhtuar me gjyshin e tij, e në fakt, djali që supozonte të kishte...

Rama për procesin e kolaudimit: Do të ketë penalizime deri në dalje të përhershme të mjetit nga qarkullimi

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një njoftim të rëndësishëm mbi procesin e kolaudimit të mjeteve. Ai ka bërë apel që drejtuesit e mjeteve të kontrollojnë...

Vajza shfaqet lakuriq në një shatërvan përballë ndërtesës së qeverisë italiane (Video)

Një vajzë komplet e zhveshur është shfaqur në shatërvanin në Piazza Colonna, disa hapa nga Kolona e Marcus Aurelius dhe nga Palazzo Chigi, ku...

Lajme të tjera

Web TV