“Imagjinoni çfarë bëhet atje lart”/ Artan Hoxha rrëfen arrestimin e gjyqtarit dhe trajnerit për trukime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar gjatë emisionit “Top Arena” ngjarjen ku u arrestuan një trajner dhe një gjyqtar për trukim ndeshje në Kategorinë e Dytë në kampionatin shqiptar. Ai shpjegoi se nga hetimet për trafik droge, në një përgjim ishte zbuluar edhe marrëveshja për manipulimin e ndeshjeve.

“SPAK-u kapi arbitrin e Delvinës dhe trajnerin e Përmetit. Kishin trukuar një ndeshje më 1 mars të vitit të kaluar, mes Selenicës dhe Përmetit. Ishte e vetmja ndeshje që ka gjykuar ai gjyqtari Qerim Ruci. Ndeshja në fakt ka dalë 0-1 për Përmetin. Ndeshja është luajtur në Fier.

Janë dënuar për gjestin, jo për sasinë e parave. Gjesti është i dënueshëm, trukim ndeshjesh. Por nuk është hera e parë që ndodh në kategoritë e ulëta. Mbani mend në Shkodër që u kapën për trukimin e ndeshjes Vllaznia B-Tërbuni. Pra kur trukohet edhe ndeshja e Selenicës, imagjinojeni se çfarë bëhet atje lart pastaj.

Selenica u tërhoq edhe nga kampionati se nuk kishte para as të paguante biletat. Por hetimi ka qenë për trafik narkotikësh, në përgjim e sipër doli arbitri dhe u kap”, shpjegoi ai ngjarjen e çuditshme të ditës së djeshme.


Të fundit

“Imagjinoni çfarë bëhet atje lart”/ Artan Hoxha rrëfen arrestimin e gjyqtarit dhe trajnerit për trukime

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar gjatë emisionit “Top Arena” ngjarjen ku u arrestuan një trajner dhe një gjyqtar për...

Monika Kryemadhi zgjedh mandatin e deputetes në Fier, fut në Kuvend Petrit Vasilin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zgjedhur të mbajë mandatin e fituar në Qarkun Fier. Me marrjen e këtij mandati në Fier, Kryemadhi i hap...

Avioni privat bie në mes të fshatit, humbin jetën 2 persona në Greqi

Një avion privat është rrëzuar në një fshat grek. Mediat helene bëjnë të ditur, se avioni është rrëzuar si pasojë e një problem në motor,...

Prokuroria lëshon urdhër ndalimi për zjarrfikësin, ja kush është koka e trafikut të drogës Shqipëri-Zvicër

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë ka lëshuar një urdhër ndalimi për shtetasin Ndriçim Harka. Nga dosja, rezulton se Harka, me detyrë zjarrfikës...

21 qershor Festa Ndërkombëtare e Muzikës

Ministria e Kulturës së Francës ishte ideatore për këtë festë dhe caktuan datën 21 qershor si Ditën Ndërkombëtare të Muzikës. Qëllimi ishte për t’i...

Lajme të tjera

Web TV