Kryebashkiaku Erion Veliaj pret zonjën Avital Leibovich nga “AJC – American Jewish Committee”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka pritur sot zonjën Avital Leibovich në Bashkinë e kryeqytetit.

“Qyteti ynë ka një histori unike të tolerancës dhe kontributit që ka dhënë për shpëtimin e hebrenjve 🇮🇱 gjatë Luftës së Dytë Botërore!”, shkruan Veliaj pas takimit.

Postimi i plotë i Veliaj:

“Gjithmonë kënaqësi të mirëpres mikeshën Avital Leibovich në Tiranë.
Qyteti ynë ka një histori unike të tolerancës dhe kontributit që ka dhënë për shpëtimin e hebrenjve 🇮🇱 gjatë Luftës së Dytë Botërore!
Ne do të punojmë me AJC – American Jewish Committee për të siguruar që aktivitetet e #Kryeqytetit Evropian të Rinisë 2022 të nënvizojnë tolerancën dhe bashkëjetesën”.


Të fundit

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret zonjën Avital Leibovich nga “AJC – American Jewish Committee”

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka pritur sot zonjën Avital Leibovich në Bashkinë e kryeqytetit. "Qyteti ynë ka një histori unike të...

Çelet ankandi për parqet eolike/ Rama: Po ngjitemi drejt asaj maje që Shqiptarët meritojnë

Kryeministri Edi Rama, përmes një konference shtypi deklaroi se Shqipëria do të shfrytëzojë për energji elektrike, jo vetëm fuqinë e ujit, por edhe ato...

Befasia e merkatos/ Godet Interi, rrëmben yllin e Milanit

Hakan Çalhanoglu ka vendosur të qëndrojë në Milano, por jo më tek Milani. Turku është thuajse një lojtar i Inter teksa në vijim pritet...

Nuk kishte lekë të paguante biletën, plas sherri mes fatorinos dhe pasagjerit në urbanin e Kamzës (Video ekskluzive)

Një përplasje fizike ka ndodhur mes fatorinos dhe një qytetari në urbanin e Kamzës. Gjithçka ka nisur për arsye se pasagjeri nuk kishte lekë për...

Shqiptari godet me shuplaka baristen e lokalit dhe kërcënon klientët, ja çfarë thotë policia për të

Një shqiptar në Itali, është kthyer në një shqetësim për klientët dhe punonjësit e një bari ku ishte ulur për të konsumuar alkool. Mediat italiane...

Lajme të tjera

Web TV