Loto të paligjshme, në pranga 2 persona në Tiranë, njëra pronarja e lokalit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ushtrimi i lotove të paligjshme si duket është rikthyer në vëmendje këtë verë.

Dy persona janë arrestuar nga policia për ushtrimin e aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit në Tiranë. Të arrestuar janë K. K., 35 vjeçe dhe S. R., 33 vjeç.

Në lokalim e marrë e marrë me qira nga 35 vjeçarja u konstatua 33 vjeçari duke organizuar lojëra të paligjshme të fatit.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve K. K., 35 vjeçe dhe S. R., 33 vjeç, pasi në lokalin e marrë nga qira nga shtetasja K. K., u konstatua shtetasi S. R., duke organizuar lojëra të paligjshme të fatit,” thuhet në njoftimin e policisë.


Të fundit

Loto të paligjshme, në pranga 2 persona në Tiranë, njëra pronarja e lokalit

Ushtrimi i lotove të paligjshme si duket është rikthyer në vëmendje këtë verë. Dy persona janë arrestuar nga policia për...

Përfitonin para duke mashtruar turistët me lojëra me letra, arrestohen tre të rinjtë në Durrës (Emrat)

Policia e Durrësit ka vendosur në pranga tre persona, pasi nëpërmjet lojërave me letra, i kanë marrë shuma të ndryshme parash turistëve. Në prangat e...

Marrëdhëniet greko-turke dhe “faktori Biden”

Nga Ronald Meinardus Kjo javë ka qenë e mbushur me aktivitete diplomatike, të cilat kulmuan me një takim midis presidentit të SHBA-së Joe Biden me...

“E pashë unë i pari”/ Plas sherri për femra në plazh, djemtë zihen me grushta në Shëngjin

Konflikti mes disa djemve për femrat në plazh është përshkallëzuar duke përfunduar në dhunë fizike mes disa djemve në Lezhë. Dy vëllezër nga Kosova të...

Përvjetori i votimit të Berlinit si kryeqytet

Më 20 qershor 1991, Bundestagu votoi në kryeqytetin e atëhershëm Bon, që Berlini të ribëhej kryeqytet dhe qeveria dhe parlamenti të zhvendoseshin atje. Vendimi...

Lajme të tjera

Web TV