Monika Kryemadhi zgjedh mandatin e deputetes në Fier, fut në Kuvend Petrit Vasilin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zgjedhur të mbajë mandatin e fituar në Qarkun Fier.

Me marrjen e këtij mandati në Fier, Kryemadhi i hap rrugën Vasilit që të marrë mandatin e deputetit në qarkun e Tiranës.

Vendimi është bërë i ditur nga shkresa e depozituar e Kryemadhit për KQZ-në, ku Kryemadhi shpreh vullnetin e saj për të zgjedhur mandatin e deputetit për Lëvizjen Socialiste për Integrim në qarkun e Fierit.

Kujtojmë se, LSI në zgjedhjet e 25 prillit mori vetëm 4 mandate, 2 në Tiranë, një në Fier dhe një në Shkodër.


Të fundit

Monika Kryemadhi zgjedh mandatin e deputetes në Fier, fut në Kuvend Petrit Vasilin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zgjedhur të mbajë mandatin e fituar në Qarkun Fier. Me marrjen e këtij mandati...

Avioni privat bie në mes të fshatit, humbin jetën 2 persona në Greqi

Një avion privat është rrëzuar në një fshat grek. Mediat helene bëjnë të ditur, se avioni është rrëzuar si pasojë e një problem në motor,...

Prokuroria lëshon urdhër ndalimi për zjarrfikësin, ja kush është koka e trafikut të drogës Shqipëri-Zvicër

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë ka lëshuar një urdhër ndalimi për shtetasin Ndriçim Harka. Nga dosja, rezulton se Harka, me detyrë zjarrfikës...

21 qershor Festa Ndërkombëtare e Muzikës

Ministria e Kulturës së Francës ishte ideatore për këtë festë dhe caktuan datën 21 qershor si Ditën Ndërkombëtare të Muzikës. Qëllimi ishte për t’i...

Shqipëri 1997, Shqiptarët të zemëruar nga humbja e kursimeve të tyre në firmat piramidale

https://www.youtube.com/watch?v=iW_qYuhzYdg&ab_channel=FJALAWEB

Lajme të tjera

Web TV