Vendosi shirit me ngjyra për të mbështetur komunitetin LGBT+, UEFA mbyll hetimin për Nojer

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka bërë shumë përshtypje ngjyra e shiritit të mbajtur nga Manuel Nojer në këtë Europian. Portieri i kombëtares gjermane ka vendosur të tregojë mbështetjen e tij ndaj komunitetit LGBT+, ndërsa mban shiritin me ngjyrat e ylberit.

Në lidhje me këtë veprim UEFA kishte hapur një hetim duke e parë si një veprim politik të gardianit të Bajern Mynih. Mirëpo, së fundmi federata gjermane lajmëron se UEFA e ka ndërprerë hetimin, ndërsa veprimi i Nojer është konsideruar si një simbol i diversitetit dhe për një kauzë të mirë.

Me siguri që tashmë Nojer do të vazhdojë të shfaqet me shiritin ndryshe nga normalet, për të mbështetur komunitetin LGBT+.


Të fundit

Vendosi shirit me ngjyra për të mbështetur komunitetin LGBT+, UEFA mbyll hetimin për Nojer

Ka bërë shumë përshtypje ngjyra e shiritit të mbajtur nga Manuel Nojer në këtë Europian. Portieri i kombëtares gjermane...

Krimi makabër/ Ja çfarë bënte Caroline dhe i shoqi pak orë para vrasjes tragjike (Foto)

Mediat greke kanë publikuar një foto, ku shihet 20-vjeçarja Caroline pak para se të vritej nga i shoqi. Në foton e publikuar, shihet bashkëshorti i...

Vetëm 3 të shtruar në spitalin Infektiv, Manastirliu: Të dhëna premtuese për një sezon turistik përtej COVID-it

Në spitalin Infektiv ka vetëm 3 të shtruar. Lajmin e mirë e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. "Të dhënat nga Spitali Infektiv, ku...

“Imagjinoni çfarë bëhet atje lart”/ Artan Hoxha rrëfen arrestimin e gjyqtarit dhe trajnerit për trukime

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar gjatë emisionit “Top Arena” ngjarjen ku u arrestuan një trajner dhe një gjyqtar për trukim ndeshje në Kategorinë e...

Monika Kryemadhi zgjedh mandatin e deputetes në Fier, fut në Kuvend Petrit Vasilin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zgjedhur të mbajë mandatin e fituar në Qarkun Fier. Me marrjen e këtij mandati në Fier, Kryemadhi i hap...

Lajme të tjera

Web TV