Nuk hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut/ BE: Prisni Presidencën sllovene

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme të Bashkimit Europian, i mbledhur në Luksemburg vendosi të shtyjë datën për konferencën e parë ndërkombëtare për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Paola Zacarias tha se sot nuk u arrit një dakordësi megjithëse bisedimet ishin të gjata.

“Ishte një ditë e gjatë por e mirë, kishim një takim produktiv. Morëm raportet e fundit për zgjerimin e BE.

Pavarësisht të gjitha perpjekjeve nuk u bë e mundur të bihej dakord që të ketë një datë për Maqedoninë dhe Shqipërinë për çeljen e negociatave.. Shpresoj që të ndodhë në presidencën tjetër”, tha ajo./Top Channel


Të fundit

Nuk hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut/ BE: Prisni Presidencën sllovene

Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme të Bashkimit Europian, i mbledhur në Luksemburg vendosi të shtyjë datën për konferencën e...

Zyrtare: Milot Rashica braktis Bundesligën, do të luajë në Premier League

Milot Rashica ka mbyllur aventurën me Werder Bremen, ekip me të cilin luajti prej janarit të vitit 2018 (27 gola në 100 ndeshje). Sulmuesi dardan...

“Më jep lekët e dëmit…”/ Ja si nisi sherri mes pronares së hotelit dhe çiftit në Livadh (Video)

Më herët gjatë ditës u bë publik një lajm se si një pronare hoteli në Livadh mbante peng një çift që kishin shkuar për...

Dhjetë mijë lekë dy kafe dhe një ujë / Nuk jemi në Maldive as Bora Bora, por në Dhërmi

I nxehti afrikan ka pushtuar Shqipërinë ditët e fundit dhe për t’i bërë disi ballë vapës zgjidhja më e mirë është bregdeti. Për fatin...

Rama poston pamjen mahnitëse nga Dhërmiu: Ishte foto e ditës në Reuters

Media Reuters publikoi ditën e djeshme në faqen e saj Reuters Pictures në rrjete sociale, disa pamje të mrekullueshme të shkrepura nga fotoreporteri Florion...

Lajme të tjera

Web TV