Diell dhe temperatura deri në 40 gradë, njihuni me parashikimin e motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17°C në 28°C, në zonat e ulëta nga 22ºC në 36°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 38°C.

Era do të jetë në drejtim Verior- Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 14°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 17°C në 31°C.


Të fundit

Makina aksidentohet në pikën e karburantit në Lezhë, 2 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Lezhë me pasojë dy persona të plagosur. Ngjarja ka ndodhur...

Transportonin sirianët ilegalisht, arrestohen 2 persona në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar sot Besnik Krasniqi dhe Roland Jaho pasi u kapën duke transportuar 5 sirianë. Dy personat e arrerstuar janë kapur në...

Diell dhe temperatura deri në 40 gradë, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Po shpërndanin drogë në Kukës, arrestohen 6 të rinj (Emrat)

6 të rinj të cilët shpërndarin kanabis në doza të vogla në Kukës janë arrestuar. Bëhet fjalë për të rinjtë Armond Cengu, 23 vjeç, Gentian...

Sot certifikohet 25 prilli! KQZ shpërndan mandatet e deputetëve në 12 qarqe

Pas procesit ankimor që përfundoi në Kolegjin Zgjedhor, ditën e sotme pritet që të vuloset rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit. Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve,...

Lajme të tjera

Web TV