Trajneri i Danimarkës: Guardiola do të mbahet mend si Steve Jobs i futbollit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Danimarka ka kaluar fazën e grupeve të Euro 2020 euro dhe trajneri Kasper Hjulmand ka qenë çelësi i kësaj arritje, veçanërisht ndaj rastit të Christian Eriksen ku skuadra tregoi një karakter të shkëlqyer.

Hjulmand është një tifoz i madh i Pep Guardiolës dhe këtë po e shpreh me Danimarkën e tij që luan një futboll të bukur. Edhe pse u mposhtën nga Belgjika, ata luajtën shumë mirë. Më pas, ata arritën të kapërcenin Rusinë 4-1 në një sfidë spektakolare.

“Ai e çoi futbollin në një nivel tjetër dhe ka qenë një frymëzim për mua, pasi ai nuk ndalet së krijuari,” ka thënë Hjulmand për Guardiolën.

“Jam i bindur që Guardiola do të mbahet mend si Steve Jobs i futbollit.”
Në Danimarkë , Hjulmand ka marrë lavdërimet e tij, nga njerëz të tillë si redaktori i ‘Tipsbladet’ Troels Bager Thogersen .

“Ai është frymëzuar shumë nga Guardiola dhe ka udhëtuar në Barcelonë shumë herë kur Guardiola ishte atje,” ka shpjeguar gazetari.

“Në fillim, skuadra e tij Nordsjaelland luajti si Barcelona. Por, Hjulmand nuk është një kopje e Guardiolës. Ai tani është më pragmatik dhe di të përshtatet, duke i dhënë përparësi lojtarëve më të përshtatshëm ndonjëherë dhe futbollit kundërsulmues të frymëzuar nga futbolli gjerman.”


Të fundit

Trajneri i Danimarkës: Guardiola do të mbahet mend si Steve Jobs i futbollit

Danimarka ka kaluar fazën e grupeve të Euro 2020 euro dhe trajneri Kasper Hjulmand ka qenë çelësi i kësaj...

Legjitimiteti i zgjedhjeve të 30 qershorit/ Gjykata Kushtetuese pezullon gjykimin, i drejtohet Komisionit të Venecias

Gjykata Kushtetuese zhvillon sot një seancë maratonë në lidhje me legjitimitetin e zgjedhjeve vendore të 2019. Në seancë diskutimet dhe parashtrimi i argumenteve të...

Mero Baze: Nëse demokratët fillojnë e qajnë mbi fotot e Berishës situata do të kthehet në tragjike

Komisioneri shtetëror i zgjedhjeve publikoi sot listën e deputetëve që marrin mandatin nga zgjedhjet e 25 Prillit, duke i dhënë fund zyrtarisht çertifikimit të...

Spanja e pamëshirshme, ‘manita’ ndaj Sllovakisë! Suedia mposht Poloninë dhe mbyll grupin në vendin e parë (Video)

Mbyllen llogaritë në grupin E, aty ku vetëm Suedia kishte siguruar kualifikimin. Spanja heshti kritikët, nuk tregoi mëshirë përballë Sllovakisë në Sevilla, fitoi 5-0,...

Priti penallti/ Portieri sllovak realizon autogolin më qesharak në Euro 2020, e fut topin vetë në portë (Video)

Portieri i Sllovakisë, Martin Dubravka është kthyer në fenomen në rrjet me autogolin që shënoi në ndeshjen e tretë në grup përballë Spanjës, të...

Lajme të tjera

Web TV