Temperatura ‘përvëluese’ edhe ditën e sotme, arrijnë deri në 41°C

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Masat ajrore nga veriu i Afrikës do të vijojnë të kushtëzojnë kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë republikën e Shqipërisë, sipas MeteoAlb.

Parashikohet që pasditja të jetë me kthjellime bregdetin dhe zonat e ulta por vranësira të lehta shfaqen në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë mëngjesit por ulen lehtë vlerat e mesditës duke luhatur ekstremumet ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 40-45 km/h, nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.


Të fundit

Temperatura ‘përvëluese’ edhe ditën e sotme, arrijnë deri në 41°C

Masat ajrore nga veriu i Afrikës do të vijojnë të kushtëzojnë kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë...

E vërteta absolute, pamundësia e një objekti hetimi

Nga Leonard Veizi Shqiptarët mendojnë se ia hodhën pandemisë, maskat i vërtitën në koshin e mbeturinave dhe alkoolin që kishin marrë me shumicë për të...

Kërkesat për Venezian dhe shmangia e përgjegjësisë

Nga Plator Nesturi Vendimi për tia deleguar vendimin a interpretimin Komisionit të Venezias për çështjen e zgjedhjeve vendore të 30 korrikut, nuk la shije të...

Parlamenti thirrje prokurorisë për të hetuar

Nga Fernada Cenko Në seancën e parafundit të legjislaturës së këtij Parlamenti u diskutua raporti i ILDKPKI-së dhe KLSH-së në lidhje me pasuritë e zyrtarëve...

Lajme të tjera

Web TV