Masakër në Velipojë/ U konfliktuan për shezlongët, 4 të vdekur dhe 2 të plagosur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një sherr për shezlongë dyshohet se ka degjeneruar në përplasje me armë, rreth orës 00:30 në Pulaj Plazh, Velipojë, ku si pasojë 4 persona mbeten të vrarë dhe 2 të plagosur.

Dy familjet e përfshira në konflikt janë pronarë të hotelevë në zonë vetëm 50 m larg nëjri tjetrit.

Viktima të këtij konflikti kanë mbetur shtetasit K. Ferracaku 59 vjeç,  Xh. Gocaj 25 vjeç ,  E. Gocaj 38 vjeç  dhe M. Zeneli 20 vjeç.

Si dhe janë plagosur shtetasit H. Ferracaku 54 vjeç dhe E. Dyli 17 vjeç,  të cilët dyshohen si autorë të përfshirë në konfliktin e armatosur.

Kujtim Ferracaku èshtē babai i Arjan Ferracakut i vrarë në atentatin e vitit 2018. I plagosur në ngjarjen e rëndë ka mbetur dhe i vëllai i Kujtim Ferracakut.

Nē vendngjarje ka shkuar edhe Drejtori i Pergjitshme i Policise, Ardi Veliu. Gjithashtu edhe forcat RENEA kane shkuar me shpejtësi nga Tirana.

Për hetimin dhe zbardhjen e ngjarjes menjëherë është ngritur një grup i posaçëm hetimor me specialistë të strukturave hetimore në DVP Shkodër dhe të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve ndaj Personit dhe Jetës në Departamentin e Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër.


Të fundit

Masakra në Velipojë/ Këngëtari i njohur shqiptar merr përsipër shpenzimet mortore të 20-vjeçarit jetim

Capital T ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të regjistruar në Velipojë në orët e para të mëngjesit të...

“Plumbat ta prenë ëndrrën”/ Blendi Fevziu prek me shkrimin dedikuar 20 vjeçarit: Ti ishe më i zoti nga të gjithë ne…

Nga Blendi Fevziu Myzerim Zeneli duhet te kete qene i gezuar dje, ne diten e tij te pare te punes. Punes qe i siguronte jetesen per...

Mero Baze: Për të shmangur turizmin me kallshnikov në dorë

Nga Mero Baze Një nga reagimet më domethënëse të shtetit ndaj banditëve në fushën e turizmit ka qenë ajo ndaj Mihal Kokdhimës, për shkak të...

Familja s’ka para/ Qytetarja nga Shkodra kërkon të paguajë shpenzimet e ceremonisë mortore të Musein Zenelit

Në një mesazh të dërguar në redaksinë e JOQ, qytetarja e cila ka preferuar të mbetet anonime është treguar e gatshme që të ndihmojë...

Çekia lë me ‘gisht në gojë’ Hollandën/ “Tulipanët” jashtë Europianit

Europiani për Hollandën merr fund që në fazën e 1/8-ave. Ndonëse shorti ishte treguar bujar, “tulipanët” nuk ia dolën ta shfrytëzojnë dhe humbën në...

Lajme të tjera

Web TV