Ministrja Kushi merr dozën e dytë të vaksinës: Mjeti më i mirë për ta fituar këtë betejë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përmes rrjetit të saj social, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi bën të ditur se ka marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID, ndërsa nënvizon edhe rëndësinë e vaksinimit për të fituar këtë betejë të vështirë.

“Jam e kënaqur sot që mora dozën e dytë të vaksinës anti-COVID” shprehet Kushi dhe falënderon të gjithë personat e përfshirë në këtë fushatë vaksinimi masiv, veçanërisht mësuesit dhe pedagogët. Sipas saj, vaksinimi është mjeti më i mirë për ta fituar përfundimisht këtë betejë, për një verë plot diell dhe buzëqeshje, si dhe një vit të ri shkollor e akademik të suksesshëm.’- tha Kushi.


Të fundit

Ministrja Kushi merr dozën e dytë të vaksinës: Mjeti më i mirë për ta fituar këtë betejë

Përmes rrjetit të saj social, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi bën të ditur se ka marrë...

Policia e Durrësit arreston 4 persona/ Ja veprat penale që kryen

Katër persona kanë rënë në pranga për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar ndaluar 27-vjeçaren nga Kosova A.B.,...

“Mona Lisa Hekking” del në ankand/ Ja për sa milionë euro u shit

“Mona Lisa Hekking”, një kopje e njohur e shekullit të XVII që pronari i saj, Raymond Hekking, e kishte vlerësuar si autentike në vitet...

I vranë djemtë në Velipojë/ Babai me lot në sy: Më është fikur dera, mos i ndodhtë askujt

“Më kanë vrarë djemtë”. Një pohim tragjik, që sikur do të bindë dhe atë vetë për përmasat e tragjedisë që i ka rënë në...

Rama uron ditë të mbarë me investimin e ri të kardiologjisë tek ‘Shefqet Ndroqi’

Një investim i ri është kryer në shërbim të kardiokirurgjisë në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga ambientet e reja...

Lajme të tjera

Web TV