Moti sot/ Dita nis me kthjellime, ulen me 2 gradë temperaturat

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Moti i kthjellët do të dominojë në Republikën e Shqipërisë deri pak pas mesditës kur në një pjesë të mirë të vendit shfaqen vranësirat e lehta e kalimtare. Sipas Meteoalb, këto kushte atmosferike mbeten edhe gjatë mbrëmjes, ndërsa me kthjellime do të paraqitet zona përgjatë vijës bregdetare.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie me të paktën 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 15°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare duke arritur shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

 


Të fundit

Moti sot/ Dita nis me kthjellime, ulen me 2 gradë temperaturat

Moti i kthjellët do të dominojë në Republikën e Shqipërisë deri pak pas mesditës kur në një pjesë të...

Horoskopi për ditën e sotme, 27 qershor 2021

Dashi Një orar i kufizuar i punës do t’ju ofrojnë pak kohë të lirë sot. Largoni të gjitha problemet tuaja nga mendja dhe përqendrohuni në...

Masakër në Velipojë/ U konfliktuan për Shezlongët, 4 të vdekur dhe 2 të plagosur

Një sherr për shezlongë dyshohet se ka degjeneruar në përplasje me armë, rreth orës 00:30 në Pulaj Plazh, Velipojë, ku si pasojë 4 persona...

“SIGAL UNIQA” kryeson tregun e sigurimeve/ Kompania u shpërbleu klientëve dëme me vlerë mbi 20 milionë euro

Kompania e sigurimeve “SIGAL UNIQA Group Austria” zhvilloi këtë të shtunë Takimin Rajonal të grupit. Në fokus të këtij takimi ishte analiza financiare të...

Blinken në Itali nesër, takime me udhëheqësit dhe Papën

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë të dielën Italinë, si pjesë e një turi takimesh në disa vende evropiane. Ai do...

Lajme të tjera

Web TV