Samiti i liderve të BP në Bruksel, Ruçi: Shqipëria dhe RMV e merituan çeljen e negociatave

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këtë të hënë është duke u mbajtur Samiti i krerëve të Parlamenteve të Ballkanit Perëndimor.

Samiti, është duke u zhvilluar në Bruksel, në selinë e Parlamentit Evropian. Sipas burimeve në samit ka marrë pjesë dhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Në fjalën e tij para homologëve ballkanas, kryeparlamentari shqiptar ka thënë se , “Integrimi është në krye të agjendës së Parlamentit tonë. Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, e kanë merituar çeljen e negociatave.Por për arsye që nuk varen nga ne, s’është thirrur Tryeza e Parë. Ndjej keqardhje që shpejtësia e integrimit ngadalësohet. Kuvendi i Shqipërisë ka një plan veprimi në funksion të integrimit”./BW


Të fundit

Samiti i liderve të BP në Bruksel, Ruçi: Shqipëria dhe RMV e merituan çeljen e negociatave

Këtë të hënë është duke u mbajtur Samiti i krerëve të Parlamenteve të Ballkanit Perëndimor. Samiti, është duke u zhvilluar...

Gjashtë ushqime që njerëzit jetëgjatë i konsumojnë çdo ditë

Disa lloje ushqimesh që hahen në ato zona të botës ku jetojnë shumica e qindvjeçarëve, janë gjithashtu të pranishme në vendin tonë, kështu që...

U mbyt nga bashkëshorti, nëna e 20-vjeçares merr kujdestarinë e foshnjës

Nëna e Caroline, e vajzës 20-vjeçare që u vra nga bashkëshorti ka fituar kujdestarinë e vajzës së vogël, Lidia. Urdhri është lëshuar nga Zyra...

58-vjeçari në Kuçovë hipën mbi pusin e naftës dhe kërcënon se do të hidhet

Një 58 vjeçar me inicialet N.B, banues në lagjen 11 Janari, Kuçovë, ka hipur në një platformë metalike të pusit të naftës, duke pretenduar...

Spanja hap kufinjtë për shqiptarët, nuk nevojitet testi apo vaksina

Zgjerohet lista e vendeve që i hapin dyert për shqiptarët pa asnjë kufizim. Pas Holandës, Austrisë, Zvicrës e Belgjikës, tanimë edhe Spanja ka hapur kufijtë...

Lajme të tjera

Web TV