Rama prezanton aplikantët e rinj që i bashkohen thirrjes ‘Gati për Shqipërinë’

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nismës “Gati për Shqipërinë” vijojnë që t’i bashkohen të rinj të arsimuar dhe të përgatitur profesionalisht, të cilët duan që të kontribuojnë për zhvillimin e vendit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale edhe prezantimin e disa aplikantëve të cilët shprehin interesin për të bashkëpunuar me qeverinë shqiptare.
“Besoj se e keni ndjekur këtë proces ne sot bëjmë një kontakt të parë dhe më pas do të ketë një konakt të dytë me ministrat e fushës”, tha Rama.

Kujtojmë se pas fitorës në zgjedhjet e 25 prillit, kryeministri Edi Rama shpalli nismën “Gati për Shqipërinë” ku u ka kërkuar të rinjve ekselentë në Shqipëri dhe jo vetëm, ide dhe plan për qeverisjen në mandatin e tretë.

Qindra të rinj i janë bashkuar tashmë nismës “Gati për Shqipërinë”, të shpallur nga kryeministri Edi Rama, të cilët do të kontribuojnë për vendin për mandatin e tretë qeverisës.

Aplikimet në platformën “Gati për Shqipërinë” vijojnë dhe është në dispozicion të të gjithë atyre që kanë studiuar me rezultate të larta, jashtë shtetit apo në Shqipëri.


Të fundit

Rama prezanton aplikantët e rinj që i bashkohen thirrjes ‘Gati për Shqipërinë’

Nismës "Gati për Shqipërinë" vijojnë që t'i bashkohen të rinj të arsimuar dhe të përgatitur profesionalisht, të cilët duan...

Dyshime për spiunazh në Shqipëri? Antiterrori survejon 5 çekë dhe 2 rusë, qëndruan gjatë stërvitjes së NATO-s dhe…

Drejtoria e Antiterrorit i kërkon Prokurorisë të hetojë nën dyshimet për spiunazh pesë shtetas çekë, të cilët qëndruan në Shqipëri për 10 ditë, kur...

Erion Veliaj takon drejtuesin e Fondit të Zhvillimit Shqiptaro-Amerikan: Diskutuam për transformimin e Piramidës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka takuar një tjetër mik të tij në Amerikë, Michael Granoff, drejtuesin e Fondit të Zhvillimit Shqiptaro-Amerikan. Në një...

Francë, Gjermani, Portugali, tre kombëtaret e mëdha që ranë në çerekfinale

Më shumë surpriza Kampionati Evropian i Futbollit “Euro 2020” po bëhet interesant, por që në fazën çerekfinale nuk ka më tre ekipet e mëdha...

Historia kuqezi / Euro ‘64, kur Shqipëria hynte mes 16 më të mirave

Si sot 58 vjet më parë, më 29 qershor 1963, Shqipëria nisi rrugëtimin e saj për herë të parë në eliminatoret e një Kampionati...

Lajme të tjera

Web TV