Italia mposht Belgjikën dhe kalon në gjysmëfinalen e Euro 2020

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Italia është gjysmëfinalistja e dytë e Euro 2020, teksa do të ndeshet me Spanjën. Azzurët mposhtën 2-1 Belgjikën në Allianz Arena, në një sfidë tepër të luftuar.

Ndeshja ishte e luftuar nga fillimi deri në fund. Të parët kaluan në avantazh italianët me anë të Bonuccit, por VAR ndalon festën e axurrëve. Por në minutën e 31-të ka gol të rregullt, është Barrella që ngulmon dhe mposht portierin Courtois.

Minutat e fundit të pjesës së parë janë shumë emocionuese. Insigne shënon një super gol nga distanca në minutën e 44-t. Por vetëm dy minuta më pas Belgjika ngushton në 2-1. Lukaku shënon nga pika e bardhë, i katërti gol për të. Merita ishte e Dokut që mori penallti.

Pjesa e dytë ka të njëjtin ritëm, me raste në të dyja krahët. Mesi i këtij fraksioni është i pafat për dy futbollistë, që lënë fushën e lojës. Chadli për Belgjikën detyrohet të braktisë fushë pas 4 minutash që kishte hyrë.

Tërheqje pëson edhe Spinazzola, që mes lotëve largohet me barrelë. Belgjika bëhet agresive në fushën e lojës. Italia vuan shumë, por pas 5 minutash shtesë triumfon dhe kalon në gjysmëfinale.


Të fundit

Italia mposht Belgjikën dhe kalon në gjysmëfinalen e Euro 2020

Italia është gjysmëfinalistja e dytë e Euro 2020, teksa do të ndeshet me Spanjën. Azzurët mposhtën 2-1 Belgjikën në...

Pesë ushqime që mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit

Dielli është një aleat i shëndetit tonë, pasi ndihmon në prodhimin e vitaminës D. Por, duket treguar kujdes për shkak të rreziqeve që sjell...

Tërmeti “shkund” Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter u regjistrua mbrëmjen e sotme në Kretë në orën 22:46, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik...

Ofertat e martesës për ‘gratë e ISIS’ në kampin sirian, rruga e vetme drejt lirisë

Banoreve të kampeve u janë dërguar pagesa me një total prej rreth $500,000, sipas dëshmisë së grave brenda dhe rreth kampit sirian të Hawl,...

Morena Taraku ‘thyen çdo limit’, josh fansat me format trupore (Foto)

Modelja e famshme, Morena Taraku ka nxitur imagjinatën e fansave me fotot e fundit. Ajo ka publikuar në rrjete sociale, imazhe ku shfaqet mjaft joshëse. Bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV