Njeriu i dytë më i pasur në botë jeton në shtëpi me qira, ja sa paguan

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

CEO i “Tesla”, Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë, pasuria e të cilit përllogaritet  në rreth 185 miliardë dollarë, zbuloi se jeton me qira.

Musk shkruante në një postim në “Tëitter” se kishte marrë me qira një shtëpi në Boca Chica, Texas, që kushton 50,000 dollarë, raporton “Insider”.

Musk shkroi: “Unë jetoj në një shtëpi që kushton 50,000 dollarë“.

“Teslarati”, një kompani mediatike që ndjek lajmet e “Tesla”, njoftoi javën e kaluar se kishte marrë një informacion se shtëpia e Musk ishte një “Boxabl Casita”, një shtëpi 375 metra katrorë me një kuzhinë, një dhomë gjumi dhe një banjo, çmimi i së cilës fillon nga 49,500 dollarë.

Në nëntor, “Boxabl” postoi një video të një njësie që po ndërtonte në Boca Chica. Shtëpia ishte për një “klient tepër sekret”,- tha kompania. “Boxabl”, me qendër në Las Vegas, synon të prodhojë në masë banesa me kosto të ulët. Krijon shtëpi që dorëzohen në një kuti dhe mund të ndërtohen brenda një dite.

Musk duket se po mban një premtim që ai bëri në maj të vitit 2020 për “të mos pasur asnjë shtëpi”. Javë më vonë, pesë nga shtëpitë e tij u renditën për shitje në “Zillow”. Në fund të dhjetorit, “Los Angeles Times” njoftoi se Musk kishte shitur tre pallate të tij ngjitur në Bel Air për 40.9 milion dollarë.

Drejtori i Përgjithshëm i “SpaceX” tha në qershor se i kishte mbetur vetëm një shtëpi në San Francisco Bay Area që ai e kishte dhënë me qira dhe po priste ta shiste.

 


Të fundit

Njeriu i dytë më i pasur në botë jeton në shtëpi me qira, ja sa paguan

CEO i “Tesla”, Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë, pasuria e të cilit përllogaritet  në...

Zjarr i pakontrollueshëm në Qipro/ Digjen banesat, evakuohen qindra banorë

Në ishullin e Qipros një zjarr i pakontrollueshëm ka filluar që prej drekës dhe që nuk po kufizohet dot nga autoritetet. Dhjetra fshatra janë evakuar...

Tifozët danezë nuk stepen nga pandemia/ Festa e shfrenuar me alkool gjatë fitores me Çekinë (Video)

Tifozët nuk përmbahen më dhe pas një periudhe vërtet të vështirë pandemie duket se po i shfryjnë energjitë në Europian. Mendonim se tifozët më të...

Mitsotakis siguron qytetarët: Greqia nuk do të mbyllet përsëri për të mbrojtur disa të pavaksinuar

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka siguruar se Greqia nuk do të mbyllet më edhe nëse pandemia vijon ende. Mitsotakis thotë se nuk ka pse të mbyllet...

Getoar Selimi feston ditëlindjen, Marina Vjollca i bën urimin e ëmbël

Këngëtari i famshëm nga Kosova, Getoar Selimi feston ditëlindjen e 39-të sot dhe nuk ka munguar edhe një mesazh urimi publik nga bashkëshortja e...

Lajme të tjera

Web TV