Vendosi eksploziv në ndërtesë, ja masa e sigurisë së  Gjykatës për 21-vjeçarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg Angri Stafuken, i arrestuar me urdher të Prokurorisë i dyshuar si bashkëpunëtor i vendosjes së një sasie eksplozivi në një objekt në ndërtim në zonen e Ranës së Hedhur në Shëngjin.

Kjo ngjarje ka ndodhur me 19 nëntor të vitit 2020.

Në seancen gjyqësore të zhvilluar me dyer të mbyllura, 21-vjeçari mësohet se i ka mohuar akuzat e ngritura.

Por pavarësisht pretendimeve të tij gjykata pranoi kërkesen e prokurorisë, duke e cilësuar të ligjshem ndalimin e të riut dhe vendosi masen e sigurisë “Arrest në burg”.

Ai akuzohet për veprat penale “Shkatërrimi i pronës me eksploziv”, “Prishja e qetësisë publike”, “Mbajtja pa leje e municioneve luftarake” dhe “Kanosja”

 


Të fundit

Vendosi eksploziv në ndërtesë, ja masa e sigurisë së  Gjykatës për 21-vjeçarin

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg Angri Stafuken, i arrestuar me urdher të Prokurorisë i dyshuar si bashkëpunëtor...

Operacioni “Shpirti”, 28 të arrestuarit dalin sot para Gjykatës

28 të arrestuarit e megaoperacionit “Shpirti” përmes të cilit u shkatërrua një organizatë e mirëfilltë kriminale që merrej me kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike, do...

Ambasada amerikane feston 245-vjetorin e SHBA/ Yuri Kim: Le të vlerësojmë, të mbrojmë dhe të përtërijmë demokracinë

Në Ambasadën Amerikane festohet sot ditëlindja e 245-të të Shteteve të Bashkuara. Në një postim në Tëitter, ambasada amerikane në Tiranë, shkruan se patën...

Miku i familjes Gjoka në Velipojë: Uji i pishinës iu ka hequr një pjesë të lëkurës se trupit

Të tjera dëshmi të rënda vijnë nga Velipoja, aty ku shpërtheu bombola e gazit, duke plagosur katër anëtarët e familjes Gjoka, pronarë të një...

Qëlloi motrën me çifte, arrestohet 60-vjeçari në Vlorë

Arrestohet 60 vjeçari Seit Danaj, i cili dy ditë më parë ka plagosur me çifte motrën e tij Bukuroshe Hoxha rreth 66 vjeçe në Vlorë, duke e...

Lajme të tjera

Web TV