E fundit/ Mbërrijnë mbi 16 mijë vaksina të tjera Pfizer në Rinas, i pranishëm edhe Soreca

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur në Shqipëri edhe 16 380 vaksina Pfizer. Në total, numri i vaksinave të mbërritura në vendin tonë deri tani ka shkuar në 1 120 070 doza.

Lajmi bëhet i ditur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa në Rinas ishin edhe ambasadorët Luigi Soreca dhe Christian Steiner.

“16,380 doza të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri, nga kontrata e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer si dhe pjesë e mbështetjes së Bashkimit Europian, të siguruara nga qeveria austriake.

1,120,070 vaksina anticovid kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, për të vijuar pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve.

Ministrja Ogerta Manastirliu, Ambasadori Luigi Soreca dhe Ambasadori, Christian Steiner në Aeroportin “Nënë Tereza”, shkruan Rama./


Të fundit

E fundit/ Mbërrijnë mbi 16 mijë vaksina të tjera Pfizer në Rinas, i pranishëm edhe Soreca

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur në Shqipëri edhe 16 380 vaksina Pfizer. Në total, numri i vaksinave të mbërritura...

E rëndë në Lezhë! Kunata dhe vjehrri dhunojnë mizorisht nusen bashkë me fëmijët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Lezhë, ku një 33-vjeçare ka rënë pre e dhunës nga kunata dhe vjehrri i saj. Raportohet se e...

“Goditja sapo ka nisur”/ Ish-prokurori Hajdari paralajmëron: Mjerë zyrtarët e korruptuar, shumë shpejt…

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari komentoi në emisionin “Frontline” të gazetares Marsela Karapanço, në News24, operacionin e SPAK dhe Antimafias Italiane “Shpirti”, i finalizuar me 38 urdhër-arreste,...

Pastor Akil Pano krijon Koalicionin Shqiptar për mbrojtjen e familjes

Pastor Akil Pano ka krijuar Koalicionin Shqiptar për Mbrojtjen e Familjes. Këtë gjë e ka njoftuar vetë Pastori me anë të njoftimi në rrjetet sociale....

Pamje të reja tronditëse e dëshmi rrënqethëse nga Japonia, konfirmohen 4 viktima nga rrëshqitja e dherave (Video)

Në Japoni me mijëra punëtorë të emergjencës po kërkojnë nën rrënojat e një zone në qendër të një qyteti bregdetar që u shkatërrua nga...

Lajme të tjera

Web TV