E rëndë në Lezhë! Kunata dhe vjehrri dhunojnë mizorisht nusen bashkë me fëmijët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Lezhë, ku një 33-vjeçare ka rënë pre e dhunës nga kunata dhe vjehrri i saj.

Raportohet se e dhunuara ishte i pajisur me urdhër mbrojtjeje, por kjo nuk i ka penguar njerëzit e bashkëshortit të 33-vjeçares që të shkojnë në shtëpi dhe ta dhunojnë bashkë me fëmijët.

Ndërkohë, sipas babait të të dhunuarës i cili ka bërë edhe denoncimin, kjo ka nisur që në datë 16 janar, ndërsa mësohet se situata ka përshkallëzuar që pas zhvillimit të seancës së fundit gjyqësore mes tyre.

Babai i 33-vjeçares shprehet se ai kërkon drejtësi për gjithë këtë situatë, ndërsa shton se vajza e tij ka kërkuar divorcin dhe kjo ka qenë arsyeja e dhunës ndaj saj. Sipas avokates së të dhunuarës, kjo e fundit ndodhet në spitalin e Lezhës për të marrë ndihmën e parë mjekësore si pasojë e plagëve të mëdha të marra nga rrahja e njerëzve të bashkëshortit.


Të fundit

E rëndë në Lezhë! Kunata dhe vjehrri dhunojnë mizorisht nusen bashkë me fëmijët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Lezhë, ku një 33-vjeçare ka rënë pre e dhunës nga kunata dhe...

“Goditja sapo ka nisur”/ Ish-prokurori Hajdari paralajmëron: Mjerë zyrtarët e korruptuar, shumë shpejt…

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari komentoi në emisionin “Frontline” të gazetares Marsela Karapanço, në News24, operacionin e SPAK dhe Antimafias Italiane “Shpirti”, i finalizuar me 38 urdhër-arreste,...

Pastor Akil Pano krijon Koalicionin Shqiptar për mbrojtjen e familjes

Pastor Akil Pano ka krijuar Koalicionin Shqiptar për Mbrojtjen e Familjes. Këtë gjë e ka njoftuar vetë Pastori me anë të njoftimi në rrjetet sociale....

Pamje të reja tronditëse e dëshmi rrënqethëse nga Japonia, konfirmohen 4 viktima nga rrëshqitja e dherave (Video)

Në Japoni me mijëra punëtorë të emergjencës po kërkojnë nën rrënojat e një zone në qendër të një qyteti bregdetar që u shkatërrua nga...

Kolegu i pilotit grek tregon bisedën e tij të fundit me Carolinën: Ajo më tha se donte të…

Piloti Giannis Halvatziz, një ndër kolegët e Babis Anagnostopoulos, ka dhënë një intervistë për mediat greke, ku është mes të tjerash shprehur se 32-vjeçari...

Lajme të tjera

Web TV