Shembet me eksploziv kompleksi i pallateve në Miami (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pjesa e mbetur e bllokut të pallateve që u shembën në Miami, u shkatërruan plotësisht me eksploziv për shkak të frikës së sigurisë ndërsa një stuhi tropikale po afrohet.

Një pjesë e ndërtesës u shemb në 24 qershor duke shkaktuar 24 viktima dhe zhdukur 121 të tjerë.

Struktura e mbetur e ndërtesës u shemb në mënyrë që përpjekjet për kërkimin e trupave të mund të rifillonte në mënyrë të sigurt.

Përpjekjet për të kërkuar trupat e viktimave në rrënoja u pezulluan para shkatërrimit të planifikuar, ndërsa priten të rifillojnë menjëherë.

Të fundit

3 fëmijët në arrest, nëna në hetim/ Policia zbardh ngjarjen horror në Durrës

Policia e Durrësit në deklaratë për mediat ka zbardhur detaje nga vrasja horror në Durrës, ku  H.M 19-vjeç ka...

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13-26 milionë lekë për shkelësit

Ashpërsohen gjobat për të gjitha ato subjekte apo individë që shkaktojnë ndotjen e mjedisit apo hapësirave publike, por fokusi është vënë tek ndotja e...

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS për Qarkunt e Tiranës, Erion...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Lajme të tjera

Web TV