“Shqipëria i ka më të mirët në botë”/ Yuri Kim shfaqet krah fermeres me shalqi në duar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet krah fermerëve shqiptarë.

Diplomatja ka publikuar disa fotografi në “Insta story” , ku shihet mes frutave-perimeve, krah një qytetareje.

Kim, e cila ka deklaruar shpesh herë se është shumë e lidhur me Shqipërinë, ka hequr “kostumin” e zyrtarit, ndërsa mban një shalqi në dorë. Diplomatja shkruan se vendi ynë ka shalqinjtë më të mirë në botë.

Ambasadorja e SHBA, ka vlerësuar vazhdimisht Shqipërinë për mikpritjen si edhe për natyrën favorizuese që ka, duke bërë edhe thirrje që turistët nga vende të ndryshme të botës të vijnë dhe të eksplorojnë vendin tonë për të shijuar mrekullitë natyrore.


Të fundit

“Shqipëria i ka më të mirët në botë”/ Yuri Kim shfaqet krah fermeres me shalqi në duar

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet krah fermerëve shqiptarë. Diplomatja...

E fundit/ Mbërrijnë mbi 16 mijë vaksina të tjera Pfizer në Rinas, i pranishëm edhe Soreca

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur në Shqipëri edhe 16 380 vaksina Pfizer. Në total, numri i vaksinave të mbërritura në vendin tonë deri tani...

E rëndë në Lezhë! Kunata dhe vjehrri dhunojnë mizorisht nusen bashkë me fëmijët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Lezhë, ku një 33-vjeçare ka rënë pre e dhunës nga kunata dhe vjehrri i saj. Raportohet se e...

“Goditja sapo ka nisur”/ Ish-prokurori Hajdari paralajmëron: Mjerë zyrtarët e korruptuar, shumë shpejt…

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari komentoi në emisionin “Frontline” të gazetares Marsela Karapanço, në News24, operacionin e SPAK dhe Antimafias Italiane “Shpirti”, i finalizuar me 38 urdhër-arreste,...

Pastor Akil Pano krijon Koalicionin Shqiptar për mbrojtjen e familjes

Pastor Akil Pano ka krijuar Koalicionin Shqiptar për Mbrojtjen e Familjes. Këtë gjë e ka njoftuar vetë Pastori me anë të njoftimi në rrjetet sociale....

Lajme të tjera

Web TV