Bilanc lufte/ Të paktën 150 të vrarë në SHBA këtë fundjavë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të paktën 150 njerëz u vranë me armë këtë fundjavë në SHBA, ndërsa qytetet kryesore në mbarë vendin përballen me një rritje të krimit.

Të dhënat e publikuara nga CNN, për një periudhe 72 orëshe nga e Premtja deri të dielën, janë ende duke u përpunuar.

Në New York, ku dhuna me armë është rritur në nivele që nuk janë parë prej vitesh, kishte 26 viktima.

Në Çikago pati gjithashtu shumë të vrarë, ndërsa viktima u regjistruan edhe në shtetet e tjera.

Shifrat tregojnë se krimi është një fenomen shqetësues kudo në botë


Të fundit

Bilanc lufte/ Të paktën 150 të vrarë në SHBA këtë fundjavë

Të paktën 150 njerëz u vranë me armë këtë fundjavë në SHBA, ndërsa qytetet kryesore në mbarë vendin përballen...

Ndryshimi i rregullores/ Kuvendi: Gazetarët do të jenë të pranishëm në komisione

Kuvendi është tërhequr nga ndryshimi i rregullores, për të mos lejuar gazetarët të jenë të pranishëm në mbledhjet e komisioneve. Me shkresën e firmosur nga...

Zhdukja e avionit në Rusi me 28 pasagjerë në bord, gjenden mbetjet në det

Avioni A2-26 me 28 pasagjerë në bord është zhdukur ditën e sotme nga radarët në rajonin Kamchatka, në pjesën lindore të Rusisë. Avioni pa...

28-vjeçarja vjedh 8 mln euro, shokët: S’e dinim që ishte aq e zgjuar

Policia gjermane ende është në kërkim të 28-vjeçares Jasmin Gundogan nga Bremeni e cila është zhdukur me 8 milionë euro të vjedhura nga një...

Çmimet e larta në jug, Zv.Ministrja: Nuk ju çon njeri me zor, s’jemi në komunizëm

Zv.Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Ornela Çuçi nuk kurseu komentet e saj rreth çmimeve abuzuese në jug gjatë sezonit turistik veror. Çuçi thotë për emisionin...

Lajme të tjera

Web TV