Dritan Shakohoxha braktis profesionin e zemrës: Finalja e së dielës do jetë ndeshja e fundit që komentoj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dritan Shakohoxha, një nga komentatorët më të njohur në vend ka vendosur të lërë profesionin, që e ka ushtruar prej vitesh tashmë. Këto dy ndeshje që kanë mbetur nga Euro 2020 janë të fundit që ai do të jetë në koment.

Më pas nuk do ta dëgjoni të komentojë asnjë ndeshje, pasi vetë Shakohoxha njoftoi tërheqjen nga profesioni gjatë lidhjes që pati nga Wembley për RTSH, para ndeshjes Angli-Danimarkë.

“Kjo do të jetë ndeshja e parafundit që komentoj. Finalja e të djelës së ardhshme do jetë komenti im i fundit. Vjen një ditë që duhet ta lësh edhe atë që dashuron më shumë, në një mënyrë apo tjetër” u shpreh komentatori.

Dritan Shakohoxha ka mbajtur prej shumë vitesh postin e drejtorit në sektorin e sportit në Digitalb, por ai u shkarkua disa muaj më parë. Një nga shkaqet që u përfol për largimin e tij ishte një përplasje mes tij dhe kreut të FSHF-së, Armando Duka që ka aksione tek Super Sport.


Të fundit

Dritan Shakohoxha braktis profesionin e zemrës: Finalja e së dielës do jetë ndeshja e fundit që komentoj

Dritan Shakohoxha, një nga komentatorët më të njohur në vend ka vendosur të lërë profesionin, që e ka ushtruar...

Danimarka shokon Anglinë me një supergol të Damsgard, Anglia barazon 9 minuta më vonë me një autogol të Kjaer (Video)

Danimarka ka bërë stadiumin e Wembley-n të heshtë, me një supergol nga goditja e dënimit. Goli u realizua nga talenti i Sampdorias Damsgard, i cili...

Grushta e stola druri në ajër! Të rinjtë te sheshi rrihen keq pas mbarimit të ndeshjes Itali-Spanjë

Mbrëmjen e kaluar Italia ia arriti të fitonte ndaj Spanjës duke kaluar kështu në finalen e madhe të Euro2020. Mijëra shqiptarë kishin zgjedhur ta...

Plagosja nga shpërthimi i bombulës e 4 anëtarëve të familjes në Velipojë, arrestohet shitësi i gazit (Emri)

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 46-vjeçar, i cili akuzohet se tregtonte pa licencë gaz të lëngshëm dhe naftë, jashtë kushteve tekniko-ligjore. Sipas uniformave blu,...

Vaksinimi në Shqipëri/ Manastirliu: Do bëjmë të mundur që të vijnë edhe 23,400 doza të vaksinës Pfizer, presim mbi 400 mijë doza brenda gushtit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e ka nisur fjalën e saj në seancën e fundit të Kuvendit të Shqipërisë për këtë...

Lajme të tjera

Web TV