Tronditet Dubai, një zjarr i fuqishëm shpërthen në port

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur këtë mbrëmje në Dubai. Sipas raportimeve paraprake nga mediat vendase ngjarja ka ndodhur në portin Jebel Ali.

Dyshohet se zjarri ka shpërthyer në një kontenier me naftë të një anije të ankoruar në port. Shpërthimi ka ngjallur panik tek banorët e zonës të cilët kanë thënë se dritaret dhe dyert e shtëpve e tyre ishin lëkundur në momentin e shpërthimit.

Akoma nuk ka një njoftim zyrtar nga autoritetet për shkaqet e ngjarjes, ndërsa forcat e zjarrëfikëse kanë mbërritur në vendngjarje.


Të fundit

Tronditet Dubai, një zjarr i fuqishëm shpërthen në port

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur këtë mbrëmje në Dubai. Sipas raportimeve paraprake nga mediat vendase ngjarja ka ndodhur...

Mero Baze: Gramoz Ruçi, dinozauri i patretur i politikës shqiptare

Nga Mero Baze 40 vjet më parë Gramoz Ruçi ishte sekretar Partie në kooperativën e Progonatit në Tepelenë. Askujt nuk do t’i binte në sy,...

Dritan Shakohoxha braktis profesionin e zemrës: Finalja e së dielës do jetë ndeshja e fundit që komentoj

Dritan Shakohoxha, një nga komentatorët më të njohur në vend ka vendosur të lërë profesionin, që e ka ushtruar prej vitesh tashmë. Këto dy...

Danimarka shokon Anglinë me një supergol të Damsgard, Anglia barazon 9 minuta më vonë me një autogol të Kjaer (Video)

Danimarka ka bërë stadiumin e Wembley-n të heshtë, me një supergol nga goditja e dënimit. Goli u realizua nga talenti i Sampdorias Damsgard, i cili...

Grushta e stola druri në ajër! Të rinjtë te sheshi rrihen keq pas mbarimit të ndeshjes Itali-Spanjë

Mbrëmjen e kaluar Italia ia arriti të fitonte ndaj Spanjës duke kaluar kështu në finalen e madhe të Euro2020. Mijëra shqiptarë kishin zgjedhur ta...

Lajme të tjera

Web TV