“Martohem në fund të korrikut”/ Zyrtarja e bashkisë së Lushnjës në “arrest shtëpie” kërkon lirinë, por…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ani Simoni, zyrtare e ndërmarrjes së pasurive publike në Bashkinë e Lushnjës, është njohur sot me masën e sigurisë “arrest në shtëpi” nga togat e zeza të GJKKO-së.

Ajo i ka kërkuar trupës gjykuese që t’ja heqë këtë masë sigurie pasi do të martohej këtë muaj.

“Martohem në fund të korrikut, ju lutem ma hiqni masën e ‘arrestit të shtëpisë’”. Kjo ka qenë kërkesa e një prej zyrtarëve të Bashkisë së Lushnjës, e cila u arrestua me urdhër të SPAK, në lidhje me abuzimet për një tender.

Pavarësisht arsyes, GJKKO e ka refuzuar kërkesën e zyrtares Simoni, e cila akuzohet për veprën penale të ‘Shkeljes së Barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike’, kryer në bashkëpunim.

Kolegët e saj Xhemal Hasko, Margarita Gjermeni dhe Andri Nusho u lanë gjithashtu me “arrest shtëpie”, ndërsa kryebashkiaku Fatos Tushe dhe gjashtë të tjerë u lanë në “arrest me burg”.

Në masën e sigurisë “Arrest në burg”

Fatos Tushe – kryetari i Bashkisë së Lushnjës

Flamur Peqini – drejtor i ndërmarrjes së pasurive publike

Ibrahim Lami – administrator i “Loti SHPK”

Bujar Murati – administrator i “Euro alb shpk”

Gazment Çela – zyrtar i ndërmarrjes së pasurive publike

Bektash Nexha – zyrtar i ndërmarrjes së pasurive publike

Blerta Turku – zyrtar i ndërmarrjes së pasurive publike

Në masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”

Xhemal Hasko – zyrtar i ndërmarrjes së pasurive publike

Margarita Gjermeni – zyrtare e ndërmarrjes së pasurive publike

Andri Nusho – zyrtar i ndërmarrjes së pasurive publike

Ani Simoni – zyrtare e ndërmarrjes së pasurive publike


Të fundit

“Martohem në fund të korrikut”/ Zyrtarja e bashkisë së Lushnjës në “arrest shtëpie” kërkon lirinë, por…

Ani Simoni, zyrtare e ndërmarrjes së pasurive publike në Bashkinë e Lushnjës, është njohur sot me masën e sigurisë...

“Të gjithë mjekët marrin rryshfet”/ Kirurgu i Traumës e pranon vetë: Pa bashkish s’do punonin asnjë ditë

Arrestimi i dy mjekëve të Traumës pasi morën para rryshfet për operacionin e Elmidin Dylit është shoqëruar me protesta nga kolegët e tij. Gjatë...

“Bukuroshja e mashtroi me 2 mijë lekë”/ Babai i Ronaldo Tanushit flet për trafikimin e tij: Djalin e kanë rrahur

Ditën e djeshme u njoftua se 12-vjeçari Ronaldo Tanushi është gjetur në Sarandë pasi ishte zhdukur prej tre ditësh. Pas gjetjes së tij u...

Itali kujdes! Anglia në finale ka në favor erën politike!

E ndërsa në mediat angleze ka shpërthyer euforia për arritjen më në fund të “Tre Luanëve” në një finale Europiane, me tituj nga më...

Alarm në Greqi/ Rritje e frikshme e rasteve nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Nuk ka të ndalur rritja e rasteve me COVID-19 në Greqi. Në 24 orët e fundit në vendin fqinj janë shënuar 2107 raste të...

Lajme të tjera

Web TV