Nëse keni shumë vapë, ndaluni te stacioni i freskimit në “Sheshin Skënderbej” për pak minuta për t’u freskuar (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nëse keni kaluar në qendër të Tiranës, përbri godinës së bashkisë, dhe keni parë një instalacion disi ekzotik, mos ngurroni të futeni brenda, sidomos në këto temperature mjaft të larta.

Ai është stacioni i parë i freskimit, një lloj oazi tropikal, ku të gjithë kanë mundësi të ndalen dhe të freskohen në këto ditë të nxehta vere.

Ky stacion është konceptuar si një kabinë tropikale, ku teksa kalon mund të freskohesh për pak çaste, para se të vazhdosh në rrugën tënde. Nëse kalon në këtë “tunel”, vetja të duket sikur hyn në një pyll tropikal, e dekoruar me gjelbërim natyral, lule e pemë të ndryshme, teksa të shoqërojnë edhe cicërimat e zogjve dhe freskia.

Ky projekt do të pilotohet edhe në disa pika të Tiranës, ndaj nëse i shihni kund tjetër, hyni dhe freskohuni në to.


Të fundit

Furtunë ndaj zyrtarëve të korruptuar? Vendimi që i hap rrugë SPAK dhe BKH të kalojë në sitë llogaritë bankare

Lufta ndaj krimit dhe korrupsionit të zyrtarëve të lartë është një prej problemeve themelore që ka mbajtur peng proceset...

Nëse keni shumë vapë, ndaluni te stacioni i freskimit në “Sheshin Skënderbej” për pak minuta për t’u freskuar (Foto)

Nëse keni kaluar në qendër të Tiranës, përbri godinës së bashkisë, dhe keni parë një instalacion disi ekzotik, mos ngurroni të futeni brenda, sidomos...

Dashuria nuk është e bukur nëse nuk ka grindje/ Gruaja e frustruar shkatërron Ferrarin dhe Porsche-n e burrit të saj (Pamjet)

Një ‘luftë e furishme’, e cila përfundoi me shkatërrimin e saj të katër super veturave! Për më tepër, e gjitha kjo ngjarje është dokumentuar nga fotot që u bënë virale...

Ministrja Gjonaj takim me homologun maqedonas: Në fokus lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj priti sot homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Bojan Marichikj. Të dy ministrat biseduan mbi marrëdhëniet dypalëshe dhe...

Aksioni i Policisë Rrugore: Arrestohen 14 shoferë dhe pezullohen 44 leje drejtimi

Në kuadër të parandalimit të aksidenteve rrugore, policia vijon kontrollet për drejtuesit e automjeteve. Ndërkaq nga policia janë arrestuar edhe 14 drejtues mjetesh, 4 prej...

Lajme të tjera

Web TV