Varianti Delta, Manastirliu: Kemi sinjale të pazakonta, mostrat do të dërgohen në Gjermani

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se kemi sinjale që varianti Delta i COVID të ketë mbërritur në Shqipëri.

“Në Institutin e Shëndetit Publik janë duke u bërë analizat dhe është vlerësuar që një seri mostrash, të cilat janë identifikuar si sinjale të pazakonta, të çohen në Laboratorin e Referencës në Gjermani, për të bërë vlerësimet e mëtejshme dhe për t’u bërë sekuencimi genomik, në mënyrë që të shihet nëse ka një qarkullim të mundshëm të variantit Delta në Shqipëri”, bëri me dije Manastirliu.

 


Të fundit

Varianti Delta, Manastirliu: Kemi sinjale të pazakonta, mostrat do të dërgohen në Gjermani

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se kemi sinjale që varianti Delta i COVID të ketë mbërritur...

Përmbyset mjeti me dru në Korçë, humb jetën Drejtori i Shërbimit Pyjor

Një aksident tragjik është shënuar në afërsi të fshatit Dushar në zonën e Lozhanit, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Një mjet tip...

Kryebashkiaku Veliaj takon mikun e madh të shqiptarëve

Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka nisur ditën e sotme duke takuar një mik të madh të shqiptarëve. Bëhet fjalë pikërisht për Wesley Clark, Gjeneralin që...

Nisin fluturimet në aeroportin e Kukësit, ulet avioni i parë nga Zvicra

Ulet në aeroportin e Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” avioni me 67 pasagjerë. Avioni i nisur nga Zyrihu është ulur rreth orës 12:45 në aeroportin...

Roja në Tiranë vulos certifikatën e të miturit, arrestohet nga policia

Policia e Tiranës ka arrestuar një 53-vjeçar, roje në një njësi administrative të kryeqytetit. Sipas uniformave blu, A. Ç., 53 vjeç ka vulosur me...

Lajme të tjera

Web TV